Výbor pre nezlučiteľnosť funkcií zastavil konanie voči Kollárovi

BRATISLAVA – Výbor Národnej rady (NR) SR pre nezlučiteľnosť funkcií na štvrtkovom zasadnutí zastavil konanie voči predsedovi NR SR Borisovi Kollárovi (Sme rodina), pretože zistil, že Kollár v zákonom stanovenej lehote urobil úkon smerujúci k tomu, aby prestal byť konateľom firmy BSSC. Pre TASR to uviedol člen výboru Ondrej Dostál (SaS).

 

Konanie voči Kollárovi sa začalo na základe podnetu, podľa ktorého mal vo videu na sociálnej sieti ukázať potvrdenie z daňového úradu, že firma nemá daňové nedoplatky. Podľa podnetu vydáva daňový úrad potvrdenie iba konateľovi alebo konateľom splnomocnenej osobe.

Šéf parlamentu začiatkom júla na sociálnej sieti vysvetľoval podozrenia mimoparlamentnej strany Spolu o tom, že firma BSSC, v ktorej bol spoločníkom, je poprepájaná so schránkovými firmami. Ukazoval v ňom doklad z daňového úradu.

Výbor si zároveň v rámci konania voči podpredsedovi NR SR Gáborovi Grendelovi (OĽANO) vyžiadal ďalšie informácie od spoločnosti Odvoz a likvidácia odpadu (OLO). Grendel mal poberať odmenu za výkon funkcie v orgánoch OLO ako poslanec hlavného mesta Bratislavy. Ako poslanec parlamentu však za výkon tejto funkcie odmenu prijímať nemal.

Viac o téme: Boris Kollár, BSSC, konanie, konateľ, výbor pre nezlučiteľnosť funkcií, zastavenie

Súvisiace články