Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice

Vyčíňanie POČASIA pokračuje: Silný VIETOR môže TU napáchať VEĽKÉ škody!

Aj dnes bude vietor lámať stromy. ZDROJ: FB/HaZZ

SLOVENSKO – Víchrica Khursu priniesla výrazné ochladenie, kedy sa na mnohých miestach Slovenska v priebehu pár hodín ochladilo aj o takmer 10 °C. Okrem toho vyčíňal silný vietor, ktorý dosahoval rýchlosť okolo 90 km/h, pričom na horách bol vietor ešte silnejší. Informuje o tom portál imeteo.sk

 

Na Chopku dokonca zaznamenali orkán po tom, ako vietor po 19.00 hod. dosiahol rýchlosť až 34 m/s, v nárazoch 39 m/s, čo je v prepočte viac ako 140 km/h. Vietor spôsoboval v mnohých lokalitách škody. Išlo najmä o vyvrátené stromy, popadané konáre či prevrátené kontajnery a pod.

Vo večerných hodinách najviac vietor vyčíňal na východe, najmä v Košickom kraji, kde mali hasiči plné ruky práce. Mnohé cesty ostali večer a v noci neprejazdné, no hasičom sa ich podarilo všetky odstrániť.

Slovenská správa ciest k dnešnému ránu neeviduje žiadne dopravné obmedzenia v dôsledku nepriaznivého počasia. Pozor si treba dať na Donovaloch, kde je na ceste zľadovatený sneh.

Čo nás čaká dnes?

Aj dnes nás potrápi silný vietor, ktorý by mal popoludní slabnúť. Najviac bude fúkať na horách a na juhozápade Slovenska, kde bude vietor dosahovať rýchlosť až 85 km/h. Takýto silný vietor bude aj dnes lámať konáre, takže si dávajte pozor najmä na Podunajskej nížine.

Okrem vetra sa treba pripraviť aj na ďalšie sneženie, ktoré bude najintenzívnejšie na severe Slovenska, kde môže pripadnúť aj viac ako 10 cm čerstvého snehu. Hranica sneženia dnes poklesne až k hranici 300 m, čiže snežiť bude aj v nižšie položených oblastiach. V nížinách sa môžu objaviť zmiešané zrážky alebo dážď.

Teploty budú dnes pomerne nízke a vystúpia iba od +3 do +8 °C. Streda však už bude príjemnejšia, no bude stále chladno. Potom nás už ale podľa meteorológov čakajú teplejšie dni.