Župné voľby Top

Vyhýba sa mu? Mikuš sa zatiaľ novému županovi Viskupičovi neozýva

BRATISLAVA – Končiaci predseda Trnavského samosprávneho kraja Tibor Mikuš a jeho nástupca Jozef Viskupič spolu o preberaní úradu ešte nehovorili. Mikuš sa Viskupičovi po voľbách zatiaľ neozval. Ustanovujúce zasadnutie zastupiteľstva musí zvolať do 30 dní od vyhlásenia výsledkov volieb.

„Umenie odísť v pravú chvíľu je umením veľkých mužov, toto sa nám v Trnave nedarí. Nemám kontakt s odchádzajúcim županom, nedokázal ani zablahoželať k výsledku volieb,“ povedal pred novinármi Viskupič.

Pôjde o tvrdý reštart?

Dodal, že už na vedenie župy poslal niekoľko odkazov s požiadavkou o stretnutie, zatiaľ však podľa neho neexistuje vôľa. „Možno to bude tak, ako sme v kampani hovorili, tvrdý reštart aj s tvrdým prebratím agendy,“ dodal Viskupič.

Mikuš so svojím súperom v boji o kreslo predsedu kraja nekomunikoval ani v období pred voľbami. Hovorca Trnavského samosprávneho kraja Patrik Velšic dnes agentúru SITA informoval, že termín prvého zasadnutia krajského zastupiteľstva ešte nebol stanovený.

Novozvolená predsedníčka Žilinského samosprávneho kraja Erika Jurinová informovala, že má dohodnutý termín stretnutia s odchádzajúcim županom Jurajom Blanárom. Stretnúť by sa mali už v stredu.

Foto: Vlado Anjel