Politika Domáce Top

Výjazdy vlády sa ani za Pellegriniho nezmenili. Opäť lietajú milióny

Zdroj: TASR / Milan Kapusta

BRATISLAVA – Premiér Pellegrini pokračuje v šľapajách svojho predchodcu Roberta Fica. Vedie výjazdové rokovania, kde rozdáva milióny eur. Počas svojho pôsobenia stihol už niekoľko pompéznych návštev regiónov. Vládny kabinet je na výjazde aj dnes a to vo Svidníku.

Spolu 1,255 milióna eur rozdelila vláda na dnešnom výjazdovom rokovaní vo Svidníku. Určené sú na podporu rozvoja Svidníckeho okresu. Okrem avizovaného milióna eur zo zdrojov kapitoly Všeobecnej pokladničnej správy, rozdelených na 92 projektov, ministri dodatočne schválili ďalších 250-tisíc eur na protipovodňové opatrenia pre mesto Giraltovce.

Vláda tiež zhodnotila doterajšie plnenie Akčného plánu rozvoja okresu Svidník, ktorý patrí medzi najmenej rozvinuté okresy Slovenska. Uviedol to po rokovaní vlády jej predseda, ktorý pripomenul, že ide celkovo o deviate výjazdové rokovanie pod jeho vedením. Zároveň bolo prvým digitálnym a všetky materiály ministri preberali už v elektronickej podobe.

Predseda vlády pripomenul, že Akčný plán rozvoja tohto okresu bol schválený 31. augusta 2016. Jeho cieľom bolo znížiť mieru nezamestnanosti v okrese podporou vytvorenia 1 418 pracovných miest do roku 2020.

Kým ku koncu roka 2015 bola v okrese nezamestnanosť na úrovni 19,38 percenta a v dobe prijatia akčného plánu bola zhruba 17,5 percenta, tak ku koncu júla tohto roku klesla na úroveň 12,03 percenta. Celkovo bolo k 31. júlu v okrese 2 453 nezamestnaných, čo je o 1 363 menej ako ku koncu roka 2015. „Ešte nedosahujeme úroveň nezamestnanosti, ktorú by sme si želali, ale na rokovaní zazneli ďalšie pozitívne informácie, ktoré znamenajú, že v krátkom čase aj okres Svidník bude svedkom otvárania nových výrobných kapacít a zamestnávania nových zamestnancov,“ dodal Pellegrini.

 

Galéria
Vládny kabinet na výjazdovom rokovaní vo Svidníku. Zdroj: TASR / Milan Kapusta
Vládny kabinet na výjazdovom rokovaní vo Svidníku. Zdroj: TASR / Milan Kapusta
Vládny kabinet na výjazdovom rokovaní vo Svidníku. Zdroj: TASR / Milan Kapusta
Vládny kabinet na výjazdovom rokovaní vo Svidníku. Zdroj: TASR / Milan Kapusta
Netradične v utorok zasadne vláda. Zdroj: TASR / Milan Kapusta
navigate_before
navigate_next

Pellegrini rozdával milióny aj v týchto regiónoch

Výjazdové zasadnutie v okrese Sabinov

 • jeden milión eur vyčlenila vláda na 54 projektov
 • Predpokladaná výška finančných investícií v rokoch 2016 – 2020 bola v tomto okrese schválená na 84 mil. eur.

Výjazdové zasadnutie v okrese Gelnica

 • jeden milión eur vyčlenila vláda na 27 projektov
 • V rámci schváleného akčného plánu sa z celkovej odhadovanej investície najmenej 55,75 mil. eur predpokladá krytie zo štrukturálnych fondov vo výške 32,7 mil. eur a a 20,95 mil. eur je z ostatných zdrojov.

Výjazdové zasadnutie vo Vranove nad Topľou

 • jeden milión eur vyčlenila vláda na 66 projektov
 • V rámci Akčného plánu bola v tomto okrese schválená predpokladaná výška investícií v rokoch 2016 – 2020 na úrovni 130 mil. eur.

Výjazdové zasadnutie v okrese Trebišov

 • jeden milión eur vyčlenila vláda na projekty pre obce, organizácie a cirkvi v okrese
 • Akčný plán ráta s prílevom investičných prostriedkov v celkovej výške 114,4 mil. eur.

Výjazdové zasadnutie v okrese Lučenec a Poltár

 • jeden milión eur vyčlenila vláda na 45 projektov v okrese Lučenec a na 26 projektov v okrese Poltár
 • Predpokladaná výška investícií v rokoch 2016 – 2020 bola v rámci akčného plánu v okrese Lučenec schválená na 148 mil. eur.
 • Predpokladaná výška investícií v rokoch 2016 – 2020 bola v rámci akčného plánu okrese Poltár schválená na 98,6 mil. eur, z čoho európske štrukturálne a investičné fondy predstavujú 52 mil. eur.

Výjazdové zasadnutie v okrese Veľký krtíš

 • jeden milión eur vyčlenila vláda na 61 projektov

Výjazdové zasadnutie v okrese Medzilaborce

 • jeden milión eur vyčlenila vláda na 43 projektov
 • Z celkovej odhadovanej finančnej investície v rokoch 2018 – 2022 vo výške minimálne 38,55 mil. eur sa predpokladá krytie z programov spolufinancovaných z Európskych štrukturálnych a investičných fondov vo výške 16,87 mil. eur.

Výjazdové zasadnutie v okrese Bardejov

 • jeden milión eur vyčlenila vláda na 69 projektov
 • Z celkovej odhadovanej finančnej investície v rokoch 2018 – 2022 vo výške minimálne 169 mil. eur sa predpokladá krytie z verejných zdrojov 94 mil. eur, z európskych štrukturálnych fondov má byť použitých 60,9 mil. eur. Výška regionálneho príspevku bude 3,765 mil. eur.