Vyšetrovanie Kuciakovej vraždy napreduje. Polícii sa ozvalo viacero ľudí

BRATISLAVA – Polícia preveruje viacero osôb, ktoré spoznali občania v identikite zverejnenom Úradom špeciálnej prokuratúry (ÚŠP). Neznámy muž z identikitu by mohol mať podľa prokurátora informácie o vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice. Informácie potvrdil prezident policajného zboru Milan Lučanský.

 “Ozvalo sa nám viacero občanov, ktorí spoznali v identikite viacero osôb,” uviedol s tým, že v súvislosti s vyšetrovaním prebehli štandardné výsluchy a úkony. V rámci štandardného postupu polícia preveruje aj alibi týchto osôb. Bližšie informácie k vyšetrovaniu Lučanský neuviedol, nakoľko nie je v tomto prípade orgánom činným v trestnom konaní.

Zároveň uviedol, že “vo vzťahu k vražde Jána Kuciaka a jeho priateľky si vyhradila akékoľvek právo informovať generálna prokuratúra, alebo špeciálna prokuratúra so súhlasom generálnej prokuratúry”.

Identikit neznámeho muža, ktorý by mohol disponovať informáciami o samotnom skutku zverejnil špeciálny prokurátor minulý týždeň a zároveň informoval, že vyšetrovanie sa v súčasnosti zameriava na dva hlavné okruhy práce zavraždeného novinára. Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie prokurátor informácie bližšie nešpecifikoval.

Ján Kuciak bol investigatívny novinár v redakcii spravodajského webu Aktuality.sk. Kuciaka a jeho snúbenicu zavraždili 21. februára v ich dome vo Veľkej Mači výstrelmi z pištole kalibru 9 mm.

Lučanský potvrdil, že v súvislosti s identikitom sa ozvalo viacero osôb. Zdroj: TASR / Jakub Kotian

Viac o téme: alibi, Generálna prokuratúra, identikit, informácie, Ján Kuciak, kaliber, Martina Kušnírová, Milan Lučanský, neznámy muž, novinár, Občania, osoby, ozvanie, pištoľ, polícia, preverenie, prezident policajného zboru, prokurator, skutok, snúbenica, trestné konanie, úkon, Úrad špeciálnej prokuratúry, Veľká Mača, vražda, vyšetrovanie, výsluch, výstrel

Súvisiace články