Vyšetrovanie prípravy vrážd Žilinku, Šufliarskeho a Lipšica naďalej pokračuje

BRATISLAVA – V prípade prípravy vrážd prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) Maroša Žilinku, prokurátora Generálnej prokuratúry (GP) SR Petra Šufliarskeho a advokáta Daniela Lipšica sa naďalej realizuje prípravné konanie.

 

 “Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie sa nebudeme podrobnejšie vyjadrovať,” informovala o tom TASR hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová. Z príprav vrážd Šufliarskeho, Žilinku a Lipšica obvinil koncom augusta 2019 vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby Ministerstva vnútra SR Alenu Zsuzsovú, Tomáša Szabóa, Miroslava M. a Zoltána Andruskóa. Objednávka na vraždy Žilinku a Lipšica mala prísť na jeseň 2017. Objednávku prijala Alena Zsuzsová, ktorá stále čelí procesu na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) v Pezinku v kauze vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

Podľa vyjadrení Žilinku a Šufliarskeho motívom pripravovaných vrážd bola ich práca. Lipšic v auguste minulého roka uviedol, že si myslí, že motív zavraždiť ho mal podnikateľ Marian Kočner. Jedného z troch obžalovaných z prípravy vrážd Miroslava M. senát ŠTS 6. apríla odsúdil na 23-ročný trest odňatia slobody za vraždu Kuciaka a Kušnírovej a podnikateľa Petra Molnára. Andruskó bol za vraždu novinára už právoplatne odsúdený na 15-ročný trest.

Andruskó v júli počas procesu v kauze vraždy novinára povedal, že správy o tom, že mal dlžiť peniaze Alene Zsuzsovej, sú šifra o príprave vrážd Šufliarskeho a Žilinku. Na súde sa čítala SMS komunikácia medzi Andruskóom a obžalovanou Alenou Zsuzsovou. V správe Alena Zsuzsová tlačí na Andruskóa, aby jej vrátil peniaze a poslal úroky. Podľa jej vyjadrení správy vyvracajú Andruskóove výpovede o tom, že jej nič nedlžil. Andruskó zase tvrdil, že správy hovoria o pripravovaných vraždách Žilinku a Šufliarskeho. Dlhy považuje za výmysly obžalovanej. Vysvetľuje ich aj tým, že za dlhom, ktorý od neho pýtala, stálo nevykonanie vraždy prokurátora Žilinku.

Viac o téme: advokát, Ale Zsuzsová, Daniel Lipšic, Generálna prokuratúra SR, Ján Kuciak, Marián Kočner, Maroš Žilinka, Martina Kušnírová, novinár, Peter Molnár, Peter Šufliarsky, príprava, prokurator, vražda, vyšetrovanie, Zoltán Andruskó

Súvisiace články