Kauzy Domáce

Vyšetrovateľ podá podnet na väzobné stíhanie policajného exprezidenta Lučanského

Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

BRATISLAVA – Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) podá dozorujúcemu prokurátorovi Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podnet na väzobné stíhanie policajného exprezidenta Milana Lučanského a ďalších osôb, ktoré boli zadržané a obvinené v rámci akcie Judáš. TASR o tom informoval hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

 

 

Obvinených bolo osem osôb. “Z prijímania úplatku osoby Milan Lučanský, M. K., D. Č. a J. R., ktorý je zároveň obvinený aj zo založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny. Z podplácania obvinil osobu N. B. Z vydierania obvinil osoby P. G., L. V. a B. B., ktorý je zároveň obvinený aj z ohrozenia dôvernej skutočnosti a vyhradenej skutočnosti,” spresnil hovorca.

Ide o osoby, ktoré v minulosti podľa jeho slov pôsobili a niektoré stále pôsobia vo vysokých funkciách Policajného zboru, Slovenskej informačnej služby a Kriminálneho úradu finančnej správy. “Podľa zistení vyšetrovateľa sa trestnej činnosti mali dopúšťať dlhodobo, a to minimálne v ôsmich skutkoch,” doplnil.