Kategórie Komunálne voľby Voľby do VÚC Regióny Voľby 2022 Trenčín

Výsledky ankety: Voľby v Trenčianskom kraji budú napínavé do poslednej chvíle! Kto sa stane primátorom Trenčína?

Ilustračná foto. Zdroj: TASR

TRENČÍN – V nedeľu sme na našom spravodajskom webe zregionu.sk odštartovali anketu, v ktorej naši čitatelia hlasovali, koho by v nadchádzajúcich voľbách volili za primátora Trenčína a župana Trenčianskeho samosprávneho kraja. Vaše hlasy ste mohli odovzdať svojmu favoritovi do včera večera. Výsledky sú skutočne napínavé. Na post primátora Trenčína totiž kandidujú len dvaja ľudia.

 

Ešte počas víkendu čitatelia svojimi hlasmi rozhodovali o tom, koho by si želali vidieť na pozícii župana Trenčianskeho samosprávneho kraja. Z ankety vyplýva, že súčasný župan Jaroslav Baška by svoj post neobhájil. V našej ankete, kde hlasovalo 421 ľudí, totiž získal 26,60% hlasov. Na jeho post by tak nastúpil Peter Máťoš, ktorý získal 52,97% hlasov.

V tesnom závese za nimi skončil Miroslav Magdech s 17,81% hlasov. Na chvoste skončili Marian Kňažko s 1,43% hlasov, Adrián Mikuš s 0,71% hlasov a Anton Kysel s 0,48% hlasov.

Kto by sa stal trenčianskym županom. ZDROJ: zregionu.sk

Kto by sa stal primátorom Trenčína?

Skutočne napínavý však bude boj o post primátora Trenčína. Vo voľbách zabojujú o priazeň voličov len dvaja kandidáti, a to Miloš Mičega a Richard Rybníček. Miloš Mičega v našej ankete získal 54,98% hlasov a Richard Rybníček 45,02% hlasov. Ankety sa zúčastnilo 211 ľudí.

Kto by sa stal trenčianskym primátorom. ZDROJ: zregionu.sk