Domáce Politika Parlamentné voľby Voľby

Vznikla ďalšia politická strana Slovenskí piráti. O miesto v parlamente sa tentokrát uchádzať nebude

Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

BRATISLAVA – Na Slovensku vznikla 22. novembra nová politická strana Pirátska strana – Slovensko (Slovenskí Piráti). V budúcoročných parlamentných voľbách kandidovať nebude. TASR o tom informovala strana.

 

Cieľom Slovenských Pirátov je tím odborníkov, ktorí vytvoria program a reformujú systém, ktorý bude schopný reštartu bez mafie oligarchov s väzbami na kriminálne prostredie. “Tým sa zabezpečí rozvoj hospodárstva a dôstojný život všetkým občanom Slovenska, čo nás definitívne zaradí medzi vyspelé krajiny EÚ,” povedal predseda Pirátskej strany – Slovensko Michal Pírek.

Slovenskí Piráti sa podľa Píreka cítia byť v prípade ekonomiky a hospodárstva pravicovou stranou, v prípade sociálnej sféry skôr ľavicovou. “Musíme nájsť konsenzus úspešného hospodárstva a ekonomiky a z toho následne vyplývajúceho dôstojného sociálneho zabezpečenia pre všetkých občanov Slovenska,” uviedol Pírek.

V sobotu (7. 12.) sa strana stala členom Pirátskej internacionály, ktorá združuje strany a hnutia z celého sveta, informovali Slovenskí Piráti.