Domáca Spoločnosť Koronavírus Domáce Ekonomika

Z Číny dorazilo na Slovensko 74 ton zdravotníckeho materiálu. Obsahom zásielky sú rúška, rukavice či ochranné odevy

Zdroj: TASR / AP

BRATISLAVA – Na Slovensko dnes dorazilo ďalších 74 ton zdravotníckeho materiálu. Ako ďalej agentúru SITA informoval tlačový odbor rezortu obrany, obsahom zásielky z Číny sú ochranné rúška, rukavice a tiež ochranné odevy.

 

S vykladaním a následnou prepravou tovaru do priestorov Správy štátnych hmotných rezerv SR pomáhali vojaci. „Profesionálni vojaci dnes v priestoroch bratislavského letiska pomáhali s prepravou zdravotníckeho materiálu, ktorý je určený na pomoc v boji s koronavírusom. Som preto veľmi rád, že naši vojaci sú v súčasnosti oporou, s ktorou môžu občania Slovenska počítať,“ povedal minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO). Dovoz zdravotníckeho materiálu bol zorganizovaný prostredníctvom NATO programu SALIS s využitím veľkokapacitného transportného lietadla.

Od 12. marca platí na Slovensku pre koronavírus mimoriadna situácia. V tejto súvislosti boli v krajine zavedené viaceré obmedzenia na zamedzenie šírenia ochorenia, vrátane zatvorenia škôl do odvolania. Vláda SR tiež pristúpila k vyhláseniu núdzového stavu pre celý sektor zdravotníctva a sociálne zariadenia, kde poskytujú zdravotnú starostlivosť. Zatvorené sú maloobchodné prevádzky a prevádzky so službami. Každú nedeľu budú zatvorené aj potraviny, drogérie, lekárne, predajne tlače či krmív pre zvieratá. Dôchodcovia budú mať na nákupy vyčlenený čas od 9:00 do 12:00. Zavádza sa tiež povinnosť nosiť rúško všade mimo svojej domácnosti. Aktuálne je na Slovensku potvrdených 216 prípadov koronavírusu.