Spoločnosť Politika Zahraničné

Z obetí ochorenia COVID-19 nemalo v Maďarsku šesť percent pridružené ochorenie

Zdroj: TASR / AP

BUDAPEŠŤ – Z doterajších obetí ochorenia COVID-19 v Maďarsku nemalo šesť percent žiadnu pridruženú chorobu, uviedla vo štvrtok v Budapešti šéfka Úradu štátnej zdravotnej služby (ÁNTSZ) Cecília Müllerová.

 

Obete tohto ochorenia sú zväčša vo vekovej kategórii od 49 do 93 rokov a zvyčaje títo pacienti trpia jedným, prípadne viacerými chronickými chorobami, povedala Müllerová na tlačovej konferencii operačného štábu. Zdôraznila, že cieľom vlády je, aby sa v krajine predišlo dosiahnutiu limitov zdravotníctva a kapacít nemocníc, ako k tomu dochádza už vo viacerých európskych krajinách. Šéfka ÁNTSZ vyzvala ľudí, aby dodržiavali epidemiologické opatrenia a správali sa zodpovedne.

Nákazu novým druhom koronavírusu potvrdili testy v Maďarsku za posledný deň 3928 ľuďom. V súvislosti s ochorením COVID-19 zaznamenali 84 úmrtí. Doterajšou bilanciou dvoch vĺn epidémie koronavírusu v krajine je 94.916 infikovaných a 2147 obetí na životoch. Vláda v utorok vyhlásila od polnoci v krajine opäť mimoriadnu situáciu, v rámci ktorej platí aj zákaz vychádzania od 24.00 h do 05.00 h.