Regióny Bratislava

Za LEGENDÁRNYM hudobníkom smútia CELEBRITY! Dojímavé slová JOŽA RÁŽA

Elán - Jožo Ráž, Ján Baláž a Vašo Patejdl. ZDROJ: FB/Elán

BRATISLAVA – Slovenskom zasiahla obzvlásť smutná správa. Navždy totiž odišiel výnimočný hudobník, ktorý spolupracoval s množstvom známych kapiel, dokonca aj s Elánom. Jožo Ráž si jeho náhle úmrtie nedokáže vysvetliť. S výnimočným hudobníkom sa lúčia aj ďalšie kapely. 

 

Hudobná scéna navždy prišla o výnimočného hudobníka Jána Červenku, ktorý mal podľa našich informácií poslednýkrát vydýchnuť zo štvrtka na piatok v noci. Ján Červenka spolupracoval na albumoch skupiny Elán, ale aj Metalindy, Roba Kazíka, Marcely Lajferovej, Laca Lučeniča a mnohých ďalších. Dokonca mal nastarosti mastering albumu Elán Najvyšší čas, ktorý vyššiel v roku 2019.

Aj preto jeho náhle a nečakané úmrtie zasiahlo najmä skupinu Elán. Jožo Ráž zanechal dojímavý odkaz. “Jano Červenka bol vynikajúci odborník, zvukár a technik a okrem toho aj obchodník. Veľmi nám pomáhal svojou činnosťou a je nám strašne ľúto za to čo sa stalo,” poznamenal známy spevák. Za hudobným kolegom však smúti aj Jano Baláž. “Jano Červenka bol môj parťák v nahrávacom štúdiu a strašne veľa sme spolu spolupracovali. Jeho odchod veľmi ťažko nesiem,” dodal. Výborný muzikant a majster hudby však bude chýbať aj Vašovi Patejdlovi. “Jano bol môj kamarát, spolupracovník a parťák. Jeho stratu nesiem veľmi ťažko a je mi to strašne ľúto,” napísal s obrovským žiaľom.

Elán – Jožo Ráž, Ján Baláž a Vašo Patejdl. ZDROJ: FB/Elán

Za výnimočným muzikantom smútia aj ďalšie známe kapely, ktoré s ním spolupracovali. “Dnes nás opustil kamarát, súputník, Kráľ Zvuku, Mixu, Masteringu, Ján Červenka. Pred pár dňami sme spolu volali a dnes máme oči pre plač. Ďakujeme, že si pri nás stál dlhé roky, a za pomoc pri našich albumoch,” poznamenala užialená Metalinda.

Dojímav’odkaz zanechala aj skupina Gioia, s ktorými Ján Červenka taktiež spolupracoval. “Práve sme sa dozvedeli smutnú správu… Navždy nás opustil náš dobrý kamarát Janko Červenka, slovenský zvukový a masteringový inžinier v Sound Service, dvorný zvukový majster Elánu… Odpočívaj v pokoji, kamarát, raz sa všetci stretneme v tvojom nebeskom nahrávacom štúdiu. Budeš nám veľmi chýbať…” poznamenali.