Spoločnosť Zahraničné

Za posledných 24 hodín nákaze v Ukrajine podľahlo 16 ľudí. Zvažujú opätovné sprísnenie epidemiologických opatrení

Zdroj: TASR / AP

KYJEV – Na Ukrajine vo štvrtok oznámili nový rekord v počte nových prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2, keď bolo za posledných 24 hodín pozitívne testovaných ďalších 994 osôb. Najväčší počet nových potvrdených prípadov infekcie hlásia z oblasti Ľvova (204 prípadov), Odesy (95 prípadov), Zakarpatskej oblasti (85 prípadov), Rivna (84 prípadov) a v Kyjeve (85 prípadov).

 

Najnovšia bilancia počtu nakazených je v porovnaní so stredou vyššia: vtedy hlásili 940 nových prípadov pozitívne testovaných na chorobu COVID-19. Za posledných 24 hodín nákaze na Ukrajine podľahlo ďalších 16 ľudí, vyliečilo sa 349 osôb, informovala agentúra Ukrinform. Celkovo od vypuknutia epidémie na Ukrajine zomrelo 1067 pacientov s chorobou COVID-19 a zotavilo sa z nej 17 758 ľudí.

Podľa ukrajinských médií miestne úrady vzhľadom na dynamiku epidemiologickej situácie zvažujú sprísnenie doterajších sanitárnych opatrení, týka sa to aj hlavného mesta Kyjev a Kyjevskej oblasti. Vzhľadom na nárast počtu nakazených na Ukrajine je pravdepodobné, že EÚ od 1. júla neotvorí svoje hranice pre ukrajinských občanov, informoval denník Evropejska pravda s odvolaním sa na návrh Európskej komisie týkajúci sa otvárania hraníc od 1. júla.

Podľa tohto zdroja EÚ umožní vstup na svoje územie len občanom tých štátov, kde počet nových prípadov nákazy v priebehu posledných 14 dní neprekročí 16-20 osôb na 100-tisíc ľudí. Ukrajina tieto kritéria nespĺňa, konštatoval denník.