Regióny Trenčín

Za prenájom plochy na trenčianskom trhovisku si predajcovia priplatia

Trhovníci si v Trenčíne priplatia. Ilustračné foto. ZDROJ: TASR/Michal Svítok

TRENČÍN – Predajcovia na trhovisku pri obchodnom centre Družba v Trenčíne si tento rok za prenájom plochy a predajné zariadenia priplatia. Nová sezóna na trhovisku prinesie pre zákazníkov aj rozšírený sortiment tovaru. Informovala o tom trenčianska hovorkyňa Erika Ságová.

 

Novelizáciou všeobecne záväzného nariadenia mestské zastupiteľstvo v súvislosti so zmenami cien energií, vodného, stočného a poplatkov za odpad zvýšilo poplatky, ktoré sa na trhovisku nemenili viac ako desať rokov.

“Pri krytom predajnom zariadení bez úložného priestoru sa poplatok na deň zvýšil z 3,50 na 5,50 eura, miesta s úložným priestorom z 3,80 na 6,00 eura. Pri mesačnom prenájme krytého zariadenia s úložným priestorom zaplatil predajca po starom 95 eur, dnes 150 eur,” uviedla hovorkyňa.

Novelizácia rozširuje sortiment na trhovisku o predaj rýb v predvianočnom období a dopĺňa možnosť predávať z vlastného chladiaceho zariadenia.

Hlavná sezóna na trhovisku by sa mala rozbehnúť v polovici apríla. Pracovníkov Mestského hospodárstva a správy lesov Trenčín ešte dovtedy čaká ukončenie údržby hygienických zariadení, drobných stavebných a vodoinštalačných prác, opráv stolov či elektroinštalácie.