Regióny Prešov

ZAČAROVANÉ miesto plné NEŠŤASTIA: Najprv POŽIAR, potom dve smutné NEHODY

Dopravná nehoda pri čerpacej stanici v obci Hlinné, okr. Vranov nad Topľou. ZDROJ: Beáta Pavlišinová

HLINNÉ – Ku kurióznej dopravnej nehode došlo včera v okrese Vranov nad Topľou. Majiteľ za zo svojho auta tešil len dva mesiace.

Pri čerpacej stanici v obci Hlinné najprv začiatkom roka vyhorela susedná reštaurácia, teraz sa tam stala hrozivo vyzerajúca nehoda. Po zrážke dvoch áut jedno odhodilo cez chodník smerom k benzínke. Osobné auto zastavil len obrubník a reklamný stojan s cenami palív. Dvaja ľudia sa pritom zranili, no nebolo to zďaleka všetko. Na pomoc s odťahom havarovaného auta prišli s iným autom a vozíkom.

Dopravná nehoda v obci Hlinné okr. Vranov nad Topľou. Zdroj: Beáta Pavlišinová

“Mercedes chceli ťahať s Daciou s vozíkom. Bolo im vysvetlené, že takto je to proti predpisom, išli preč,” dozvedeli sme sa od majiteľa odťahovej služby Milana Geci-Borova.
Vodič, keď zistil, že auto nebude môcť odtiahnuť, vybral sa preč. S vozíkom však narazil do reklamného stojanu z druhej strany. Dopravní policajti tak riešili nie jednu, ale dve nehody na jednom mieste.

“V prípade prvej nehody boli vodiči podrobení dychovým skúškam na alkohol s negatívnym výsledkom. Druhú udalosť polícia zaevidovala ako škodovú udalosť,” priblížila nám policajná hovorkyňa Jana Ligdayová.

Po havarovaný mercedes tak napokon musela prísť oficiálna odťahová služba. Majiteľ si auto dlho neužil. Bolo síce jazdené, ale nechal si ho len nedávno doviezť zo zahraničia. Na polícii ho prihlásil pred necelými dvomi mesiacmi.