Regióny Prešov Domáce Top

ZÁHADNÁ SMRŤ cirkusanta. Zabila ho ťava alebo auto?

Záhadnú smrť cirkusanta vyšetruje polícia. ZDROJ: FB

STROPKOV – Na následky mnohopočetných poranení včera v Stropkove zomrel 59-ročný občan Českej republiky, ktorý pracoval pre známy cirkus Aleš. “Poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru v Stropkove v prípade vedie trestné stíhanie vo veci trestného činu usmrtenia,” povedala dnes pre TASR prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová.

 

Polícia okolnosti úmrtia muža preveruje, k prípadu bol prizvaný aj znalec z odboru zdravotníctva. “Z doposiaľ získaných informácií môžeme potvrdiť, že muž utrpel mnohopočetné poranenia, ktorým neskôr v nemocnici podľahol,” skonštatovala Ligdayová.

Ako včera informovala televízia Markíza, mala naňho zaútočiť ťava. Podľa slov principála zamestnanec cirkusu oslavoval a bol pod vplyvom alkoholu. Zvieratá vo všeobecnosti podľa šéfa cirkusu nemajú radi alkohol. Ťava podľa jeho slov muža pohrýzla v oblasti tváre a ruky.  Mnohopočetné poranenia mal aj v oblasti hrudníka. 

Včerajšia šokujúca smrť cirkusanta v Stropkove má podľa televízie Markíza však možno oveľa prozaickejšieho vinníka a ťava v tom bola úplne nevinne.

Policajti totiž pracujú aj s verziou, že cirkusanta nechtiac zrazilo auto. Nasvedčujú tomu nielen zranenia, ale aj policajtmi zaistené auto.

Samotný útok vraj nikto nevidel, ale ťava už v minulosti napadla ich zamestnanca.