Spoločnosť Domáce

Zamestnanci fakulty informatiky sa búria. O pár hodín vstúpia do štrajku

Zdroj: TASR / Pavel Neubauer

BRATISLAVA – Zamestnanci Fakulty informatiky a informačných technológií Slovenskej technickej univerzity (FIIT STU) budú v pondelok popoludní štrajkovať. “Vzhľadom na situáciu, ktorá vznikla pred víkendom a cez víkend, sme sa rozhodli dnes medzi 13.00 – 14.00 h vstúpiť do Dobrého štrajku,” informovali organizátori.

 

Podľa ich slov zapojených zamestnancov cez víkend nahradili na predmetoch. Dodali, že výučba študentov tak nie je nijak alebo len minimálne ovplyvnená. Poznamenali, že štrajkom nechcú nikoho obmedzovať a študenti sú pre nich na prvom mieste. “Robíme všetko pre to, aby mohli aj naďalej hrdo študovať na fakulte, ktorú sme spoločne roky budovali,” podotkli.

Dekan FIIT STU Ivan Kotuliak sa podľa 36 zamestnancov fakulty v štrajkovej pohotovosti nemal a ani nemá záujem dohodnúť na upokojení situácie. Dodali, že zrušil plánované stretnutie, a namiesto dialógu a hľadania riešenia plánuje nahradiť súčasných zamestnancov z výučby počas celého semestra a zastrašuje ich.

Monika Karoliová, ktorá je poverená zastupovaním dekana, pre TASR v piatok (14. 2.) uviedla, že ich vyjadrenia sú pre vedenie FIIT STU nepochopiteľné a utvrdzujú ich v presvedčení, že sa títo zamestnanci nemajú záujem dohodnúť na upokojení situácie. Kotuliak deklaroval, že vedenie robí všetko pre to, aby sa situácia čo najmenej dotkla študentov a ich práva na vzdelanie.