Kauzy Domáce Top

Zamilovaná Zsuzsová aj hra Petra Tótha. Toto je sedem vecí, ktoré by ste mali vedieť o procese v kauze Kuciak

Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

2. Nôž v chrbte

Úplne iný prípad je však jeho bratranec a takisto obžalovaný Tomáš Szabó. Ten len krátko vypovedal, na otázky obhajcov, prokurátorov a zástupcov poškodených odpovedať odmietol.

Jeho verzia príbehu je od tej Marčekovej diametrálne odlišná. Tvrdí, že do Veľkej Mače chodil so svojim bratrancom len preto, že chcel “od nejakého Róma kúpiť babetu”. V deň, kedy zavraždili Jána Kuciak, vraj boli v dedine z iného dôvodu. Szabó totiž tvrdí, že korunný svedok Zoltán Andruskó si u jeho bratranca objednal len bitku pre Jána Kuciaka. Povedal tiež, že ho na miesto len zaviezol a Marček šiel do domu. Podľa jeho verzie sa vrátil s tým, že už našiel oboch mladých ľudí mŕtvych. “Povedal som mu, že by sme to mali nahlásiť na polícii, on však nechcel,” tvrdil Szabó pred súdom. Jeho bratranec vraj klame. Akú by mal motiváciu priznávať vraždu, ktorú nespáchal, však Szabó nevysvetlil.

Tomáš Szabó vytrvalo odmieta, že by sa chystal zavraždiť novinára. Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

Zatiaľ čo Marček nechcel pred súdom hovoriť o svojom bratrancovi v zlom, Szabó robil pravý opak. Strelca označil za klamára, za divného človeka aj za problematického. Výpovede iných svedkov to však nepotvrdili. Napríklad podľa Zoltána Andruskóa bol “vodcom” ich dvojčlennej skupiny určite Szabó, označil ho tiež za chladnokrvného. Zároveň tvrdí, že objednávku zadal práve Szabóovi, pretože bližší si bol práve s ním. Naveľa-naveľa aj Marček pred súdom priznal, že ho do vraždy podnikateľa Petra Molnára aj Jána Kuciaka navliekol práve Szabó.

Zatiaľ čo na vysvetlenie vraždy Kuciaka má Szabó svoj alternatívny príbeh, vraždu podnikateľa Petra Molnára odmieta úplne. Marček sa však priznal a Andruskó tvrdí, že sa mu k nej priznal aj Szabó.