Regióny Banská Bystrica

Zaplávať si 100 metrov pre zdravie prišlo na Štiavničky 1478 ľudí

Ilustračné foto.
Zdroj: TASR/Erika Ďurčová

BANSKÁ BYSTRICA – Počas tradičného plaveckého 24-hodinového podujatia navštívilo krytú plaváreň na Štiavničkách v Banskej Bystrici 2281 ľudí, symbolických sto metrov pre zdravie odplávalo 1478 z nich. Informoval Miroslav Strelec z kancelárie banskobystrického primátora.

 

Banskobystrická plavecká 24-hodinovka sa začala v stredu (28. 12.) o 8. hodine a skončila vo štvrtok v rovnakom čase. Okrem plavcov z Banskej Bystrice a zo Slovenska si 24. ročník športového podujatia, ktoré patrí k najväčším svojho druhu na Slovensku, nenechali ujsť ani návštevníci z Českej republiky a Ukrajiny. V bazéne tiež nechýbali najmladší účastníci, ktorí sto metrov pre zdravie odplávali bez asistencie rodičov.

“Napriek tomu, že v súčasnosti vládne chrípkové obdobie, teší nás vysoká účasť. Najstarší účastník bol 86-ročný Ladislav, ktorý dosiahol čas 3.40,58 s. Najstaršou plavkyňou bola 85-ročná Anna, ktorá stometrovú dráhu odplávala za 2.08,13 s. Najrýchlejším plavcom tohtoročnej 24-hodinovky sa stal 17-ročný Šimon s časom 0.57,74 s a plavkyňou 12-ročná Sophia, ktorá dosiahla čas 1.10,00 s,” zhodnotila Dana Cibuľková, vedúca oddelenia športu banskobystrického magistrátu.

Podľa primátora Jána Noska podpora odstraňovania plaveckej negramotnosti škôlkarov a žiakov základných škôl patrí medzi priority mesta v oblasti športu. “Pre tých najmenších sú organizované plavecké kurzy, tréneri s týmto cieľom navštevujú i materské školy. Je potešujúce, že tradičné športové podujatie navštevuje každoročne čoraz viac mladších plavcov, medzi ktorými nechýbajú ani štvorročné deti,” zdôraznil Nosko.

Doteraz najväčšiu účasť na plaveckej 24-hodinovke zaznamenali pred štyrmi rokmi, keď sto metrov pre zdravie odplávalo 1910 plavcov a krytú plaváreň vtedy navštívilo okolo 3300 ľudí.