Dobre vedieť Regióny Banská Bystrica

Zdieľané bicykle v Lučenci aktuálne využívajú občianske hliadky a školy

Zdieľané bicykle mesto dočasne prerozdelilo občianskym hliadkam a školám. ZDROJ: Rimava.sk

LUČENEC – Zdieľané bicykle, ktoré v uplynulých rokoch fungovali v meste Lučenec, samospráva dočasne prerozdelila takzvaným občianskym hliadkam. Vďaka lepšej mobilite budú hliadky rýchlejšie a pokryjú väčšie územie. Na sociálnej sieti o tom informovala samospráva s tým, že bicykle dostali aj stredné a základné školy pôsobiace v Lučenci.

Na fungovanie miestnej občianskej a preventívnej služby získalo mesto vyše 500.000 eur, občianske hliadky v meste fungujú opäť od marca. Úlohou šiestich dvojčlenných hliadok je najmä dozeranie na dodržiavanie verejného poriadku v určených lokalitách.
“Vďaka bicyklom je ich presun rýchlejší, vedia obslúžiť širšie územie a aj ťažšie prístupné miesta. Prínosom je aj propagácia zdravého životného štýlu, cyklistiky a alternatívnej formy dopravy,” uviedlo mesto.

Samospráva občianskym hliadkam pridelila bicykle, ktoré boli v Lučenci doposiaľ využívané v rámci bikesharingu. Službu zdieľaných bicyklov mesto od Banskobystrického samosprávneho kraja prevzalo tento rok. Bicykle boli dočasne prerozdelené aj základným či stredným školám, ktoré o to prejavili záujem.
“Žiaci ich využívajú v rámci výchovno-vzdelávacích a športových aktivít. Cieľom je zvýšiť povedomie o cyklodoprave v meste a budovať pozitívny vzťah k cyklistike,” priblížila samospráva.