Domáce

Zdravotníci, ktorí sú denne v nasadení, môžu vyhrať pobyty na Horehroní

Ilustračný obrázok - Zdroj: FOTO TASR - Oliver Ondráš

BREZNO – Cestovný ruch zažíva pre nový koronavírus v týchto týždňoch ťažké časy. Napriek tomu sa podnikatelia, ktorí museli zavrieť svoje prevádzky, respektíve fungujú len v obmedzenom režime, spojili a spolu s Oblastnou organizáciou cestovného ruchu (OOCR) Región Horehronie sa chcú odvďačiť lekárom, zdravotným sestrám a celému zdravotníckemu personálu, ktorý je 24 hodín denne v nasadení.

“Na facebookovej stránke regiónu Horehronie sa počas apríla koná niekoľko výziev a súťaží, do ktorých sa môže zapojiť každý zdravotník, ktorý v tejto situácii ostal pre nás v práci. Súťažiaci môžu vyhrať ceny od regionálnych balíčkov cez rôzne zľavy až po oddychové pobyty na Horehroní,” konštatovala Petra Ridzoňová Hlásniková, výkonná riaditeľka OOCR Región Horehronie.

Ako poznamenala, popri každodenných pracovných aktivitách na podporu cestovného ruchu v regióne aj oni začali vyrábať ochranné rúška na tvár s dizajnom Horehronia. Prvé ručne vyrobené rúška s ich logom putovali predavačkám v potravinách do jednej z mestských častí Brezna.