Politika Spoločnosť Koronavírus Domáce

Zdravotníci môžu žiadať o odmeny za prvú vlnu pandémie už len do stredy

Ilustračná foto. Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

BRATISLAVA – Poskytovatelia zdravotnej starostlivosti, ktorí spĺňajú podmienky boja s pandémiou nového koronavírusu, sa do systému odmeňovania pre zdravotníckych pracovníkov z prvej vlny môžu nahlásiť už len do stredy (11. 11.) do 8.00 h. Verejný prísľub rezortu zdravotníctva podpísal minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO) ešte koncom októbra.

 

Prerozdelenie financií vyčlenených predsedom vlády SR Igorom Matovičom (OĽANO) má ísť pre zdravotníckych pracovníkov, ktorí od 1. apríla do 31. júla 2020 pracovali v prvej línii alebo tzv. červenej zóne nemocníc a poskytovali zdravotnú starostlivosť pacientom s ochorením COVID-19. Ministerstvo zdravotníctva rozdelí finančné prostriedky na odmeny aj tým zdravotníkom, ktorí pracujú u poskytovateľov zdravotnej starostlivosti, ktorí nepatria medzi jeho podriadené organizácie.

Odmeňovanie okruhu dotknutých poskytovateľov zdravotnej starostlivosti a zdravotníckych pracovníkov, ktorí patria do prvej línie a spĺňajú podmienky na priznanie odmeny, sú podľa rezortu zdravotníctva nastavené v súlade s princípom zásluhovosti, motivácie a dobrovoľnosti. Bližšie informácie sa nachádzajú na webe rezortu zdravotníctva.