Regióny Prešov Poprad

Zeman pricestoval na Slovensko! Prišiel sa rozlúčiť: Čo si pre neho Čaputová pripravila?

Ilustračná foto. ZDROJ: TASR - Martin Baumann

VYSOKÉ TATRY – Český prezident Miloš Zeman pricestoval v pondelok popoludní na popradské letisko, čaká ho rozlúčková návšteva Slovenska. Prezidentku SR Zuzanu Čaputovú teší, že si ako miesto rozlúčky vybral práve Vysoké Tatry. Uviedla to v krátkom vyhlásení pre novinárov pri príchode na Štrbské Pleso.

 

“Je to krásne a výnimočné miesto, ktoré majú Česi aj Slováci tak radi. Máme neformálnu večeru aj s našimi partnermi, zajtra pokračuje oficiálny program. Moje kroky potom budú viesť na vnútropolitický výjazd na Spiš,” uviedla Čaputová. Zároveň na svojom Instagrame zverejnila dar, ktorý si pre českého prezidenta Miloša Zemana pripravila. “Pána prezidenta veľmi potešil fotoalbum z jeho návštevy Slovenska a našich spoločných stretnutí Dnes sa vidíme už trinástykrát,” poznamenala na sociálnej sieti Zuzana Čaputová.

Spoločné rokovanie hláv štátov SR a ČR sa uskutoční v utorok (7. 2.) predpoludním, rovnako tak aj rokovanie s delegáciami a spoločná tlačová konferencia. Rozlúčková návšteva českého prezidenta by mala trvať tri dni, okrem Čaputovej sa stretne s exprezidentmi SR či s dočasne povereným slovenským premiérom Eduardom Hegerom (OĽANO).