Regióny Trenčín Top

Ženu napadlo stádo KRÁV! Desivé DETAILY útoku: Vieme, čo mohlo byť jeho príčinou

Ďurďové
Stádo kráv sa nečakane vyrútilo z lesa. ZDROJ: FB Air - Transport Europe, letecká záchranná služba

ĎURĎOVÉ – Prehovorila žena, ktorú v nedeľu v obci Ďurďové napadlo na poli stádo kráv. Počas prechádzky so psom sa ňu vyrútilo z neďalekého lesa. Potom začala pol hodina hrôzy. To, čo prežila, opísala pre tvnoviny.sk.

 

Žena venčila psa na vôdzke na mieste, kam chodí pravidelne. Z lesa nečakane vybehlo agresívne stádo, najprv chcela ujsť, ale napokon si ľahla na zem a kryla si tvár. Splašené kravy ju obkolesili, dupali a strkali do nej. Celý incident trval podľa nej veľmi dlho, v ich obkľúčení bola takmer pol hodiny, píšu tvnoviny.sk. Po tom, čo sa kravy upokojili, žena zavolala rodičom. Zároveň neďaleko zbadala ľudí. Keďže si ju nevšimli, začala kričať. Oni jej potom zavolali pomoc. Po príchode záchranárov už kravy na mieste neboli, odohnali ich neznámi ľudia na bielej dodávke.

Ilustračné foto. Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Ženu do nemocnice transportovali leteckí záchranári. „Pacientka bola pri vedomí, podchladená, pričom sa sťažovala na silné bolesti hlavy a krku. V stabilizovanom stave s podozrením na poranenie hlavy a krku bola vrtuľníkom transportovaná do Fakultnej nemocnice  v Žiline,“ informovala letecká záchranná služba. Žena bude v nemocnici hospitalizovaná na úrazovej chirurgii ešte niekoľko dní. „Pacientka utrpela poranenia krčnej chrbtice, je celá doudieraná. Je v stabilizovanom stave a mimo ohrozenia života,“ uviedla hovorkyňa FNsP v Žiline Lenka Záteková.

Otázkou je, čo kravy vyprovokovalo k útoku. Niektorí sa domnievajú, že mohlo ísť o psa. Nešlo by o prvý prípad. S obdobnými útokmi kráv sa stretávajú napríklad v Rakúsku. Smrťou sa skončil incident, keď kravy ušliapali 45-ročnú turistku, ktorá išla so svojím psom po turistickej trase. Podľa polície stádo kráv pravdepodobne rozrušil ženin pes.