Regióny Púchov

Žiakov Spojenej školy v Púchove privítajú zrekonštruovaná kuchyňa a nové dielne

Ilustračná foto. Zdroj: pixabay.com

PÚCHOV– Zrekonštruované kuchynské a jedálenské priestory a nové dielne privítajú začiatkom septembra študentov Spojenej školy v Púchove. Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) investoval počas leta do školy vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti asi 1,2 milióna eur.

 

Od septembra 2019 je jednou z organizačných zložiek Spojenej školy aj Stredná odborná škola sklárska. Pre študentov sklárskych odborov sa Trenčiansky kraj rozhodla zmodernizovať dielne. Veľkou premenou prešla aj školská kuchyňa s jedálňou, v rámci ktorej pribudol nový osobný kuchynský výťah.

„Kuchyňa s jedálňou získala naozaj pekný vzhľad. Verím, že pani riaditeľka naplní nové priestory záujemcami, či už zo strany žiakov samotnej Spojenej školy, vysokoškolákmi, ale i ľuďmi, ktorí bývajú v mestskej časti Kolonka. Aj takýmto spôsobom si škola môže zarobiť na prevádzku zmodernizovanej kuchyne,“ povedal predseda TSK Jaroslav Baška.

Ako dobrý a úspešný krok vníma rekonštrukciu kuchynských a jedálenských priestorov a zriadenie nových dielní aj riaditeľka školy Lenka Jancíková. „Momentálne sme v procese výberu zamestnancov do kuchyne. Veľmi radi by sme varili od 1. septembra,“ uviedla Jancíková s tým, že dokončené dielo v auguste čaká kolaudácia a vydanie prevádzkového rozhodnutia z hygieny, aby škola mohla od septembra začať s využívaním nových priestorov.