Spoločnosť Koronavírus Domáce Kultúra Top

Život na javisku sa úplne zastavil. Známe muzikálové melódie na Novej scéne sú v nedohľadne

Zdroj: Nová scéna

BRATISLAVA – Tanec, ktorý dvíha zo stoličiek, spev, ktorý vyráža dych. V súčasnosti to znie ako utópia. Diváci si totiž na energiu od muzikálových hercov budú musieť počkať. Divadlo Nová scéna (DNS) predčasne ukončilo divadelnú sezónu. Pridáva sa tak k ďalším inštitúciám, ktorým sa doslova neoplatí otvárať svoje brány. 

 

Divadlo Nová scéna v tohtoročnej divadelnej sezóne svojich návštevníkov už neprivíta. Pandémia ich dohnala až k zrušeniu všetkých predstavení. ,,Žiaľ, táto mimoriadna situácia nás na istý čas odstrihla od možnosti uvádzať naše úspešné tituly, ktoré večer čo večer zneli z nášho javiska a museli sme túto divadelnú sezónu predčasne ukončiť,” uvádza DNS.

 

Divadlo ukončilo svoju sezónu. Zdroj: Nová scéna

Verní diváci

Vedenie sa poďakovalo za prejavenú priazeň a čas strávený s divadlom. Reakcie divákov na seba nenechali dlho čakať. Z nich je zrejmé, že Nová scéna má dobre vybudovanú základňu fanúšikov. My ďakujeme vám! Už sa tešíme na novú sezónu. Nech je ešte lepšia a úspešnejšia ako tie doterajšie,” napísala na sociálnej sieti Iveta.

Obavy z nízkej návštevnosti po tejto pandémii tak divadlo určite mať nemusí. ,,Veľmi mi chýbajú vaše predstavenia. Už sa teším na novú divadelnú sezónu, nech sa vydarí na 200%,” uviedla zase Olívia. Nová scéna sa takémuto záujmu teší. ,,Budeme radi, keď k nám zavítate v novej divadelnej sezóne v plnom zdraví a budete tak môcť opäť tlieskať nielen obnoveným predstaveniam, ale aj novým titulom.”

 

Diváci si na muzikály počkajú. Zdroj: Nová scéna

Zo svojho súkromia

Divadlo zostáva v kontakte so svojimi divákmi aspoň online. “Virtuálny svet síce nedokáže nahradiť divadelnú atmosféru, ale momentálne je jedinou možnosťou, ako nestratiť kontakt s vami, našimi divákmi,” zdôraznilo divadlo.

V týchto časoch sa herci delia s divákmi o svoj deň a prezrádzajú rôzne pikošky zo zákulisia divadla, ale aj zo súkromia. Do svojej obývačky pozvali návštevníkov Patrik Vyskočil, Romana Dang Van, Mirka Drínová, Dárius Koči, či Tomáš Majláth.

 

Divadlo zostáva s divákmi aj naďalej online. Zdroj: Nová scéna

Plné javisko

Na javisku sa počas predstavení ale objavujú aj ďalšie tváre. Nová scéna preto pripravila videá, ktoré predstavujú postupne všetkých tanečníkov. Tých je totiž neúrekom.

Okrem toho pravidelne uverejňujú skladby zo známych muzikálov. Nechýba Rómeo a Júlia, Cyrano z predmestia, Madame de Pompadour alebo Mária Terézia.

Súčasťou online sveta divadla je tiež poézia v podaní Lucie Vráblicovej. Tá má svoje pevné miesto vždy v sobotu večer.

 

Mohlo by vás zaujímať:

 

Divadlo prinesie v budúcej sezóne nové tituly. Zdroj: Nová scéna