Spoločnosť Domáce Kultúra Top

Život s deťmi je niekedy poriadna drina. Herečky si to v novom filme vyskúšajú na vlastnej koži

Zdroj: Bontonfilm

BRATISLAVA – Každá žena túži po rozprávkovej svadbe, dokonalom manželovi a poslušných deťoch. Aj keď to na prvý pohľad vyzerá ako ideálny život, opak je pravdou. Deti totiž prinášajú nielen radosť, ale aj starosť. Ich výchova a starostlivosť o ne vie byť niekedy poriadne náročná. Takýto život si vyskúšali aj známe herečky, ktoré pripravujú novú komédiu Matky.

 

Nakrúcanie romantickej komédie Matky režiséra Vojtěcha Moravca naplno beží. Uprostred leta padla prvá klapka. Snímka sa mala pôvodne natáčať na jar. Koronavírus ale zmenil všetky plány a tak si museli tvorcovia chvíľu počkať. Film tak bude mať podľa producentov Moniky a Jana Schwarczovcov viac letnú atmosféru. Premiéra je plánovaná na tento november.

Film Matky je akýmsi odrazom dnešnej doby. O tom, aké je to byť v dnešnej dobe mamou malých detí a okrem toho súčasne aj ženou, kamarátkou a partnerkou. ,,Mohol by to byť film o ženách v najlepších rokoch, ktoré sú elegantné, sebavedomé, múdre, užívajú si život a rozoberajú medzi sebou chlapov, vzťahy. Štyri celoživotné kamarátky z pripravovanej komédie také sú, ale okrem toho všetkého sa starajú o deti alebo ich práve porodili, prípadne sú tehotné,’’ uviedla z distribučnej spoločnosti Bontonfilm Stanislava Borská. 

 

Tvrdá príprava

Vo filme si zahrajú Gabriela Marcinková, Hana Vagnerová, Petra Hřebíčková a Sandra Nováková. Väčšina z nich sú už aj skutočnými matkami. Výnimkou je predstaviteľka hlavnej úlohy Hana Vagnerová. Tvorcovia jej preto vymysleli plán, ako sa na úlohu matky pripraviť. „Hanka si prešla tvrdou prípravou. Všetci sme jej dali na víkend svoje deti a pripravili sme pre ňu náročný boot camp,“ povedal režisér Vojtěch Moravec. 

Ponuka zahrať si matku ju ale nevystrašila. ,,Našťastie som celý život obklopená malými deťmi. Zároveň aj moja postava sa s materstvom sama ešte len zoznamuje a zisťuje, že všetky jej prípravy sa ani vzdialene nedajú porovnať s realitou,’’ dodala Vagnerová.

 

Snímka je odrazom dnešnej doby. Zdroj: Bontonfilm

Porodiť a nezblázniť sa

Ústrednou postavou je Sára s tvárou Hany Vagnerovej, ktorá sa stala profesionálnou influencerkou. Ako úplne čerstvá matka sa chystá napísať knihu, ale predstavovala si to celé trochu jednoduchšie. Petra Hřebíčková stvárňuje snobskú, ale dosť osamelú Hedviku, ktorej manžel vorkoholik je doma len zriedka. Sandra Nováková ako Zuzana je po rozchode bez peňazí, prepracovaná a uštvaná matka dvoch malých čertov. A napokon, Gabriela Marcinková hrá Elišku, ktorá má skvelého chlapa, úplne neznesiteľných rodičov, je tehotná a trpí nevoľnosťami. Mužskými partnermi hlavných hrdiniek budú Jakub Prachař, Jiří Langmajer, Vladimír Polívka, Václav Neužil a Štěpán Benoni. 

Scenár filmu napísala Vanda Zaplatílková Hutařová spolu so Sandrou Novákovou. „Obidve sú vo veku hlavných hrdiniek, obidve majú deti, obidve vedia, aké to je porodiť a nezblázniť sa z toho, obidve sú vtipné. Myslím, že v scenári toto všetko je,“ skonštatoval režisér Vojtěch Moravec. Ten bude vo filme navyše režírovať svoju vlastnú manželku – práve spomínanú spoluautorku scenára a jednu z hlavných postáv Sandru Novákovú.

 

Vo filme si zahrá aj Jiří Langmajer. Zdroj: Bontonfilm

Mohlo by vás zaujímať:

 

Premiéra filmu je plánovaná na november. Zdroj: Bontonfilm