Spoločnosť Zahraničné

Zomrel spevák skupiny The Prodigy Keith Flint. Mal si siahnuť na život

Legendárna britská elektronická skupina The Prodigy vystúpila 7.marca 2009 aj v bratislavskom PKO. (TASR/AP)

LONDÝN (TASR/SITA) – Vo veku 49 rokov zomrel Keith Flint, spevák a tanečník britskej elektronickej skupiny The Prodigy. Podľa denníka Daily Mail si “siahol na život”.


Flinta našli v pondelok ráno v bezvedomí na pozemku jeho usadlosti neďaleko mesta Dunmow v grófstve Essex.

Na miesto bola privolaná záchranka a polícia. Resuscitácia však bola neúspešná a lekár konštatoval hudobníkovu smrť. Polícia nepovažuje Flintovo úmrtie za podozrivé.

Keith Flint sa narodil 17. septembra 1969 v meste Redbridge. V začiatkoch skupiny Prodigy, ktorá vznikla v roku 1990, pôsobil ako tanečník. Čoskoro po zmene imidžu začal nosiť jedinečný účes v tvare dvoch pankáčskych “kohútov”, pričom stred jeho hlavy zostal vyholený, a prepracoval sa na lídra jednej z najznámejších elektronických hudobných skupín.

Textársky sa Flint podpísal pod jeden z prvých veľkých hitov Prodigy s názvom Firestarter, v ktorom sa zároveň predstavil aj ako spevák. Následne sa stal extravagantným frontmanom slávnej formácie pochádzajúcej z britského mesta Braintree. Hity Firestarter a Breathe sa dostali na prvé miesto britskej hitparády.

Debutový album Experience vydala skupina v roku 1992. V júli 1994 vydali album Music For The Jilted Generation, ktorý sa dostal na prvú pozíciu britského albumového rebríčka, rovnako ako aj ďalšie dva albumy The Fat Of The Land (1997) a Always Outnumbered, Never Outgunned (2004). V roku 2018 vydala formácia album s názvom No Tourists.

Keith Flint sa spolu s ďalšími členmi Prodigy Liamom Howlettom a Maximom Reality predstavili viackrát aj na Slovensku. V marci 2009 koncertovali v bývalom bratislavskom PKO a v apríli 2012 v Národnom tenisovom centre (NTC). Slávna skupina na čele s Flintom dvakrát v roku 2005 a 2016 predviedla hudobnú a tanečnú show aj na trenčianskej Pohode.