Spoločnosť Koronavírus Domáce GPlus Top

Zožiera vás nuda počas karantény? S týmito trikmi bude domáci stereotyp minulosťou

ilustračná foto Zdroj: iStock

BRATISLAVA – Ešte stále sedíte ako ,,priklincovaný” na gauči? Domácnosť sa vám už blyští čistotou, televízie ste presýtený a už neviete, ako si spríjemniť čas medzi štyrmi stenami? Glob.sk vám prináša niekoľko tipov, ako lepšie využiť voľný čas a pritom nepodľahnúť nude a stereotypu.

 

Dennodenná rutina sa príchodom nového koronavírusu vytratila a svet sa obrátil ľuďom hore nohami. Zamestnanie sa presunulo do domácností, škola do detských izieb a vysedávanie v kaviarni sme mohli praktizovať akurát tak na balkóne svojho bytu alebo v záhrade. ,,Uväznenie” v domácnostiach nám však dožičilo viac voľného času. Ten sa však už mnohým po niekoľkých týždňoch aj zunoval. Avšak možno práve teraz je ten správny čas na to,. aby ste si splnili ciele, ktoré dlhodobo odkladáte.

Investujte do seba

Čas v domácnosti sa dá využiť plnohodnotnejšie ako len vysedávaním pri pozeraní seriálov. Vzdelávať sa nemusia len vaše deti, ale môžete sa zapojiť aj vy. Internet je plný online vdelávacích programov, po ktorých absolvovaní získate certifikát. Stačí si len vybrať. Príkladom je freecodecamp.org, kde nájdete až 450 kurzov z najlepších univerzít sveta. Iným príkladom je platforma masterclass.com, v ktorej sa spojili najúspešnejší lídri z rôznych biznis odvetví, aby ľuďom radili, ako dosiahnuť profesijný úspech.

Oživiť svoj životopis môžete aj absolvovaním online vzdelávacích kurzov. Zdroj: pixabay.com

Umenie na diaľku

Ukrátila vás súčasná situácia o kultúrne zážitky a cestovanie? Nezúfajte. Virtuálne sa aj dnes môžete pozrieť do svetových múzeí, navštíviť Louvre či newyorské Metropolitné múzeum. Prehliadky prostredníctvom internetu sú úplne zadarmo. Viac jedinečných kultúrnych zážitkov nájdete TU.

Prebuďte v sebe majstra

Ste doma a do očí vám začínajú udierať malé nedokonalosti vašej domácnosti? Viac už nemusíte odkladať prerábku, ktorej ste sa roky vyhýbali. Možno práve vám by výhra stavebného materiálu spravila veľkú radosť. A možno práve váš domáci projekt dostane šancu na realizáciu.

Teraz je ten ideálny čas na zrenovovanie kúpelní, terás či záhrad. Zdroj: iStock

Veľké upratovanie v šatníku

Priznajte sa. Koľko kusov oblečenia ste si odložili späť do šatníka a to aj v tom prípade, že sa do nich nezmestíte alebo vás s nimi ešte stále niečo spája? Vytrieďte nepotrebné šatstvo a darujte ho tým, ktorí ho potrebujú. Nielenže váš šatník bude môcť opäť dýchať, ale spravíte aj dobrý skutok. Rovnako tak môžete postupovať aj pri nadbytočných predmetoch, ktoré zaberajú miesto na pracovných stoloch, v knižniciach či pivniciach.

Pripravte sa na bezpečnú kúpu auta

Koronakríza sa dotkla v mnohých prípadoch aj našich peňaženiek. To si uvedomujú aj odborníci a preto svoje služby ponúkajú online. Kúpa auta z druhej ruky prináša množstvo rizík, ktoré však môžete eliminovať na minimum aj vďaka Asociácii overovateľov vozidiel. Odborníci aj prostredníctvom internetu dokážu zistiť, či nebola jazdenka kradnutá alebo búraná, alebo či na ňu nebola uvalená exekúcia… 

Kúpa ojazdeného auta sa môže spájať s niekoľkými rizikami. Nenechajte sa nachytať. Zdroj: iStock

Mohlo by vás zaujímať: