Zoznam dovolenkárov sa predlžuje. Kočner si mal užívať plavbu s Tománkovou z Čistého dňa

BRATISLAVA – Na scéne je opäť Kočner.  Tentokrát pre video z dovolenky. Počas minulotýždňového procesu v kauze vraždy Jána Kuciaka bývalý príslušník SIS Peter Tóth vypovedal aj o tom, ako bol raz s Kočnerom na dovolenke na jeho luxusnej jachte. Iné mená ich spoločníkov však vtedy nepadli. Dnes sa ukazuje, že užívať voľno si s nimi mala aj Zuzana Tománková Miková známa z kauzy resocializačného zariadenia Čistý deň. O tejto informácii ako prvý informoval portál SME.

 

Videozáznam, ktorý získala medzinárodná sieť investigatívnych novinárov Organized Crime and Corruption Reporting Project, má odhaľovať zábavu na jachte Mariana Kočnera. Na tej sa mal plaviť aj so Zuzanou Tománkovou Mikovou.

Tománková je okrem iného aj Kočnerovou advokátkou. Kočnerovi mala pomáhať s neúspešným pokusom o založenie strany Cieľ, tiež ho údajne informovala o priebehu kauzy Čistý deň. K novým zisteniam sa však Tománková odmietla vyjadriť. „Nie som sudkyňa, nie som prokurátorka, nebudem sa vyjadrovať k mojim súkromným aktivitám,” povedala pre SME.

Či sa stretol Tóth s Tománkovou na jachte, je otázne. Tóth totiž na súde vypovedal, že si už nespomína na kontrétne osoby, ktoré sa spolu s ním plavili. Video má pochádzať z mobilného telefónu, ktorý polícia našla v Kočnerovom dome.

Na jachte Mariana Kočnera sa spolu s ním mala plaviť aj Zuzana Tománková Miková z resocializačného zariadenia Čistý deň. Zdroj: TASR / Michal Svítok

Tománková prosila Kočnera o pomoc

Tománková mala s Kočnerom komunikovať  pol roka po tom, čo vypukla kauza Čistý deň. A teda od februára 2017. Vyplýva to z komunikácie, ktorú zaistil Europol. Malo ísť o pomoc pri komunikácii s médiami, o ktorú Tománková požiadala Kočnera. Ten jej pomôcť údajne odmietol. Tománková s ním však naďalej komunikovala cez aplikáciu Whatsapp.

Resocializačné zariadenie Čistý deň čelilo v septembri 2016 podozreniam zo sexuálneho zneužívania a týrania chovancov. Dvoch zamestnancov za sexuálne zneužívanie už odsúdili. Vyšetrovanie naďalej pokračuje.

Resocializačné zariadenie Čistý deň čelilo v septembri 2016 podozreniam zo sexuálneho zneužívania a týrania chovancov. Zdroj: TASR / Henrich Mišovič

Zastupuje viacerých

Tománková zastupuje nielen Kočnera, ale aj patológa, ktorý obhliadal telá Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Avšak posudok, ktorý tento patológ vytvoril, spochybnila skupina súdnych lekárov. Tvrdia, že takúto obhliadku mal na mieste vraždy spraviť súdny lekár.

Mohlo by vás zaujímať:

Viac o téme: advokátka, aktualizované, Čistý deń, jachta, kauza, Marián Kočner, Organized Crime and Corruption Reporting Project, patológ, Peter Tóth, plavba, Video, vražda, Zuzana Tománková Miková

Súvisiace články