Domáce Ekonomika Top

Obrat v diskusii. Zrušenie zmeny času sa v roku 2019 neuskutoční

Na zrušenie letného a zimného času si budeme musieť počkať dlhšie. (TASR/AP)

BRATISLAVANa zrušenie každoročného prestavovania hodín si budeme musieť ešte počkať. Členské štáty EÚ nie sú na zmeny ešte pripravené.  Informujú o tom nemecké médiá.

V diskusii o letnom a zimnom čase v Európe nastal obrat. Každoročné polročné prestavovanie času v EÚ sa na budúci rok rušiť nebude. Podľa informácií Berliner Morgenpost sa zrušenie zmeny času odkladá zatiaľ na 8. marca 2021, ale ani tento termín nie je zatiaľ istý.

Podľa informácií denníka návrh Európskej komisie, aby sa na budúci rok v marci ponechal už letný čas navždy, nenašiel dostatočnú podporu u členských štátov EÚ. 

Neúspech v rokovaní prinesie mnoho zmätkov a mnohí ľudia budú nespokojní. Príslušní ministri dopravy členských štátov EÚ mali návrh predložiť už na spoločnom stretnutí na budúci pondelok.

Z toho však nič nebude. Vyplýva to z internej správy Európskej rady, ktorú má denník k dispozícii. Podľa nej jednotlivé štáty považovali návrh za príliš ambiciózny. Potrebujú viac času na rozhodovanie a koordináciu medzi sebou.