Domáce

ŽSR: Minulý týždeň zabili vlaky štyroch ľudí

Bratislava  – Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) zaznamenali v uplynulom týždni štyri smrteľné zrážky vlaku s civilnou osobou. Stalo sa tak v úsekoch Vydrník – Poprad-Tatry, Ruskov – Nižná Myšľa, vo Vrútkach a vo Veľkom Šariši. TASR informovala Ivana Popluhárová z Odboru komunikácie Generálneho riaditeľstva ŽSR.
Ďalšia nebezpečná situácia sa stala vo štvrtok (9.8.) v noci v Galante, keď 20-ročný muž vyliezol na odstavený osobný vlak. “Po priblížení sa k trakčnému vedeniu dostal zásah elektrickým prúdom. Následne bol odvezený do nemocnice, kde následkom zranení podľahol,” skonštatovala Popluhárová.
Železnice v minulý týždni nezaznamenali žiadnu zrážku vlaku s vozidlom a železničných priecestiach v ich správe. Napriek tomu sa však vyskytli prípady, kedy vodiči nerešpektovaním výstrahy na priecestiach ohrozili bezpečnosť seba aj dopravy, podobne ako osoby pohybujúce sa v koľajisku vo viacerých úsekoch.
Opäť neoddychovali ani vandali. Napríklad v úseku Studený Potok – Kežmarok rozbili okná na služobnom vozni hádzanými kameňmi, v Kútoch zasa ukradli sedem oddeľovacích transformátorov z osvetľovacích stožiarov.