Kauzy Domáce

Zsuzsová sa opäť postaví pred súd. Je obžalovaná z ďalšej vraždy

Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

BRATISLAVA – Špecializovaný trestný súd vytýčil na stredu 1. apríla prvé pojednávanie vo veci vraždy bývalého primátora Hurbanova Lászlóa Basternáka. Prípad bude pojednávať senát z pracoviska v Banskej Bystrici. Vo veci čelia obžalobe Alena Zsuzsová, ktorá je súdená aj v súvislosti s vraždou novinára Jána Kuciaka a takisto Roman Ostružlík a Vladimír Mosnár. Ostružlík bol podľa obžaloby objednávateľom vraždy, Zsuzsová sprostredkovateľkou a Mosnár objednávku prevzal a zadal ju vykonať. V pôvodnom konaní už bol v tejto veci právoplatne odsúdený na 25 rokov odňatia slobody Štefan Kaluz, ktorý na obeť strieľal.

 

Roman Ostružlík je momentálne stíhaný väzobne a Vladimír Mosnár je už vo výkone trestu odňatia slobody pre inú trestnú činnosť. Alena Zsuzsová je vo väzbe pre vraždu novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

Exprimátora a regionálneho politika Basternáka zavraždili 9. júla 2010 vo večer pred jeho domom. Polícia vtedy pracovala s verziou, že vraždu si niekto objednal. Strelec Kaluz však objednávateľa neprezradil. Alena Zsuzsová v minulosti robila Romanovi Ostružlíkovi politickú kampaň na post primátora Hurbanova proti zavraždenému Basternákovi. Vladimír Mosnár je bývalý príslušník skupiny sýkorovcov a s Kaluzom pracovali pre rovnakú SBS.