Spoločnosť Domáce Kultúra Top

Zvládnuť výchovu dcéry vie byť niekedy poriadna drina. Problém nastáva, ak sa objaví prvá láska

Zdroj: Continental film

BRATISLAVA – Každý otec chce pre svoju dcéru len to najlepšie. To je aj príbeh Djibiho. Jeho život sa točí okolo sedemročnej dcéry Sofie. Ako samoživiteľ sa snaží zvládať všetky problémy. Vymyslel niečo, čo im život poriadne spestruje.

 

Do kín prichádza novinka plná fantázie, ale aj každodenných problémov dospievajúceho dievčaťa Sofie. Má len otca a zvládnuť domácnosť je niekedy ťažké. Jej otec Djibi sa však snaží robiť pre nich len to najlepšie. Dokonca prišiel na unikátny nápad. Vymyslel rozprávkovú krajinu, do ktorej sa každý večer pred spaním vydajú. ,,Každú noc, keď Sofie zaspáva, ju berie do „Rozprávkolandu“, vymysleného filmového štúdia, kde sa spoločne stávajú hlavnými hrdinami dobrodružných filmov, v ktorých hrá Djibi vždy hlavnú úlohu princa,’’ uvádza z distribučnej spoločnosti Continental film Peter Gašparík.

Najskôr sa zdá, že všetko ide ako po masle. No zo Sofie sa stáva pubertiačka a príbehy jej otca už nie sú také fascinujúce. ,,Hrozí, že Djibiho z úlohy princa vytlačí chlapec, do ktorého sa jeho dcéra zapozerala,’’ hovorí Gašparík. A tu sa začína poriadny boj Djibiho o postavenie princa.

 

Každodenné problémy strieda rozprávková krajina. Zdroj: Continental film

Veľká ľudskosť

Filmová novinka Zabudnutý princ upúta nielen malých divákov, z každodenných problémov vytrhne aj dospelákov. ,,Veľmi sa mi páčila predstava, že skúsim žáner rodinného filmu. Chcel som sa prihovárať predovšetkým deťom, ale zároveň nezabúdať na rodičov, ktorí s nimi budú film pozerať,’’ povedal režisér filmu Michel Hazanavicius. Návštevníkov láka snímka hviezdnym hereckým obsadením. Predstaví sa v nej obľúbený francúzsky herec Omar Sy, hviezda filmov Nedotknuteľní alebo Aj dvaja sú rodina.

Režisér Michel Hazanavicius si spoluprácu s hercom pochvaľoval. „Je to herec, ktorý v sebe má niečo, za čo by 90% jeho kolegov dalo neviem čo – akonáhle ho zaberie kamera, vyžaruje z neho veľká ľudskosť. Strávil som s ním dennodenne niekoľko mesiacov, takže viem, že taký naozaj je. Toto sa nedá predstierať,“ povedal režisér. 

 

Djibi musí bojovať o postavenie princa. Zdroj: Continental film

Priliehavé pančuchy

Diváci sa môžu tešiť na fantazijný svet plný špeciálnych efektov. ,,Zámerom bolo urobiť ho dostatočne realistickým na to, aby divák akceptoval, že sa v ňom vyvíjajú postavy, ale tiež dostatočne čarovným, aby sa v ňom mohol odohrávať fantastický príbeh. Navyše som tam schválne pridal niekoľko fyzicky nemožných vecí, aby som podčiarkol aspekt nereálnosti,’’ dodal Hazanavicius.

Pútavý je aj princovský kostým s prielahavými pančuchmi a okrúhlym golierom. ,,Princ musel mať výraznú vizuálnu identitu. Nebudem zapierať, že Michel ma musel na pančuchy trochu prehovárať a že sme o tom veľa diskutovali, než som si ich natiahol. Ale dnes viem, že mal pravdu a že ten kostým je jednoducho súčasťou prepracovanej estetiky filmu,’’ zdôraznil herec Omar Sy.

 

Herec mal najskôr s kostýmom princa problém. Zdroj: Continental film

Mohlo by vás zaujímať: