Regióny Zvolen

Zvolenská nemocnica má 35 zamestnancov pozitívnych na ochorenie COVID-19

Ilustračná foto. Zdroj: TASR / AP

ZVOLEN – Zvolenská nemocnica má v súčasnosti 35 zamestnancov pozitívnych na ochorenie COVID-19. Pre TASR to v pondelok ráno uviedla Martina Pavliková, hovorkyňa skupiny Agel SK, pod ktorú nemocnica vo Zvolene patrí. Ako potvrdila, všetci nakazení zamestnanci sú doma v karanténe a nikto z nich nepracuje.

 

Podľa hovorkyne je v nemocnici pozitívnych na nový koronavírus aj 54 pacientov. K dispozícii bolo pre nich 36 reprofilizovaných lôžok, pre aktuálnu situáciu však už raz zdravotníci vyčlenili ďalších desať.

Fungovanie v tomto zdravotníckom zariadení je podľa Pavlikovej zabezpečené. “Vedenie nemocnice prijalo viacero organizačných opatrení, aby sa podarilo pandémiu zvládnuť, zatiaľ sa darí chod nemocnice zachovať a poskytovať zdravotnú starostlivosť. V nemocnici stále platia prísne protiepidemiologické opatrenia a tiež zákaz pre otcov byť pri pôrode,” dodala.

Bezplatné testovanie na ochorenie COVID-19 antigénovými testami je aj pri nemocnici vo Zvolene. Miesto je zriadené pri poliklinike vedľa detského pavilónu.

Vo zvolenskej nemocnici od konca septembra platí zákaz návštev pacientov. Z preventívnych dôvodov trvá tento stav aj naďalej, aby sa medzi ľuďmi nešíril nový koronavírus.