Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice

Zvýšený počet policajtov dohliada na bezproblémový priebeh volieb

Ilustračné foto Zdroj: Facebook/Polícia SR - Trenčiansky kraj

SLOVENSKO – Otvorenie a aj prvá hodinu od začatia volieb boli bez narušenia Polícia pri otvorení volebných miestností, ako aj prvú hodinu od začatia konania samotných volieb nezaznamenala žiadne narušenie verejného poriadku. Informovala o tom Zuzana Hrabovská z odboru komunikácie a prevencie Prezídia Policajného zboru (PPZ).

“Otvorenie volebných miestností v rámci druhého kola volieb prezidenta SR sa zaobišlo bez incidentov,” uviedol riaditeľ odboru poriadkovej polície PPZ Stanislav Hromádka. Na zabezpečenie prípravy a priebehu prezidentských volieb podľa polície nasadili dostatočný počet policajtov, ktorí dohliadajú najmä na ochranu verejného poriadku, života, zdravia, bezpečnosti osôb a majetku na celom Slovensku. Počas volebného dňa a aj po skončení má byť v teréne viac policajných hliadok.

“Podnety, ktoré boli Policajným zborom prijaté pred začatím konania druhého kola sa postupne vyhodnocujú a následne budú postúpené na konkrétne inštancie, ktoré sú vecne a miestne príslušné sa nimi zaoberať,” dodal Hromádka.

Na bezproblémový priebeh volieb v Trenčianskom kraji dohliada zvýšený počet policajtov

Na bezproblémový priebeh druhého kola prezidentských volieb dohliada v Trenčianskom samosprávnom kraji (TSK) zvýšený počet policajtov. Informovala o tom trenčianska krajská polícia na sociálnej sieti. Policajti sa zameriavajú najmä na ochranu verejného poriadku, života, zdravia, bezpečnosti osôb a majetku. Sú pripravení rýchlo a efektívne riešiť akékoľvek incidenty, ktoré by mohli ohroziť priebeh volieb alebo bezpečnosť voličov.

“Akékoľvek informácie alebo poznatky o narušení priebehu volieb je potrebné bezodkladne oznámiť na najbližší útvar Policajného zboru alebo na číslo 158,” upozorňuje polícia.

Policajti v Košickom kraji sú v teréne od skorého rána

Policajti v Košickom kraji sú počas sobotňajšieho druhého kola prezidentských volieb v teréne od skorých ranných hodín. So špeciálne vycvičenými služobnými psami prekontrolovali objekty, v ktorých sa konajú voľby. Informovala o tom košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová s tým, že v prípade potreby sú pripravení zasiahnuť aj policajti špecializovaných útvarov.

“Ani tentokrát nič nenecháme na náhodu, a preto sme opäť vyčlenili dostatočný počet policajtov, ktorí budú dohliadať na dodržiavanie verejného poriadku, bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky. Volebným miestnostiam budú zvýšenú pozornosť venovať nielen uniformovaní policajti v motorizovaných či peších hliadkach, ale i policajti, ktorí tam budú aj napriek tomu, že ich nebudete vidieť,” povedal košický krajský policajný riaditeľ Štefan Mulik.

Prioritou je zabezpečiť nerušený priebeh prezidentských volieb

Prioritou je zabezpečiť nerušený priebeh prezidentských volieb a dohliadať na ochranu verejného poriadku, života a zdravia osôb a majetku. “Zvýšenej pozornosti neuniknú ani sídla volebných komisií a policajti svojou prítomnosťou budú predchádzať aj páchaniu protiprávnej činnosti,” doplnila Ivanová s tým, že zatvorením volebných miestností sa ich činnosť v Košickom kraji nekončí.

Verejnosti tiež pripomína, aby bezodkladne na najbližšom útvare Policajného zboru alebo na známom bezplatnom telefónnom čísle 158 oznámila, ak bude disponovať informáciami o možnom narušení pokojného priebehu volieb či akejkoľvek protiprávnej činnosti.

Slováci si v sobotu vyberajú prezidenta v druhom kole volieb. V ére samostatného Slovenska ide v poradí o šieste priame voľby hlavy štátu. O prezidentský palác bojujú dvaja kandidáti, ktorí postúpili z prvého kola. Volebné miestnosti budú otvorené do 22.00 h.