Regióny Malacky

600 pacientov ostalo bez lekára: Ľudia ešte nevedia, kam pôjdu.

Ilustračné foto. Zdroj: pixabay

ZÁVOD – Ľudia v dedine neďaleko Malaciek sú zúfalí. Po 6 rokoch prišli o svoju všeobecnú lekárku, ktorá ukončuje svoju činnosť k 31. júlu 2021. Okrem Závodu, kde doktorka, ktorá sa starala asi o 600 pacientov, nebude ordinovať ani v nemocnici v Malackách. Ľudia, ktorí k nej patrili teraz čakajú, ku akému lekárovi pôjdu.

 

Spoločnosť Nemocničná a.s. ukončila spoluprácu s doktorkou Jitkou Račickou. Približne 600 pacientov, ktorých ošetrovala, tak prišlo o všeobecnú lekárku pre dospelých. Informovala nás o tom hovorkyňa spoločnosti Nemocničná a.s. Martina Šoltésová.

Hoci doktorka ukončuje svoj pomer k 31. júla 2021, Račická v ambulancii v Závode neordinuje už vyše týždňa a zastupuje ju doktor Dobrovodský v nemocnici v Malackách. Svoje zdravotné karty si však ľudia môžu prevziať osobne pri sestričke v ambulancii doktorky Račickej.

Ilustračné foto. Zdroj: TASR – Pavel Neubauer

Náhrada zatiaľ nie je

Náhradu za doktorku zatiaľ nemajú. „Obvod, ktorý bol pridelený tomuto poskytovateľovi, prerozdelíme medzi existujúcich poskytovateľov zdravotnej starostlivosti do konca tohto týždňa,“ pre zoznam.sk to uviedol hovorca Bratislavského samosprávneho kraja Michal Feik. Podľa informácií z webovej stránky obce Závod však dôjde len k prerozdeleniu kariet, ktoré v ambulancii ostanú. Karty, ktoré si ľudia zoberú, si môžu preniesť k inému lekárovi sami.

Po zverejnení tejto informácie sa  ľudia začali pýtať, kam ich teraz pridelia, „prosím ako sa dozvie pacient, keď Bratislavský samosprávny kraj rozdelí karty, ktorý lekár má pridelenú kartu…,“ pýtala sa Anna. Ďalšia pacientka má strach o to, že lekári odchádzajú, “veľmi zlé, kto bude ošetrovať pacientov, ak lekári odchádzajú??”

Podľa informácií, ktoré nám poskytli kompetentní z Bratislavského samosprávneho kraja by mali zverejniť rozdelenie pacientov už v sobotu 31. júla 2021 na stránke Bratislavského kraja. Avšak je možné, že niektorí budú musieť dochádzať aj niekoľko km.