Regióny Prešov Humenné

Agresívny sedemdesiatnik sa vyhrážal rodine, zadržala ho polícia

Ilustračné foto. Zdroj: FB-Polícia SR/Trenčiansky kraj
HUMENNÉ – Starší muž sa v jednom z bytov v Humennom vyhrážal svojim blízkym, manželke dokonca priložil nôž k hrdlu. Informovala o tom krajská policajná hovorkyňa z Prešova Jana Ligdayová s tým, že k incidentu došlo ešte v stredu popoludní.
“Agresivita 70-ročného muža sa stupňovala, vyhrážal sa žene i synovi zabitím a jeho vyhrážky k ublíženiu na zdraví smerovali aj k nemu samému,” priblížila hovorkyňa. Na miesto boli privolané všetky potrebné zložky, okrem iného aj policajní vyjednávači. Aby nedošlo k ohrozeniu života osôb v byte, policajti nakoniec vstúpili do bytu. “Muž bol zadržaný a umiestnený do cely policajného zaistenia,” dodala Ligdayová.
Na základne získaných dôkazov staršieho muža obvinili z trestného činu nebezpečného vyhrážania. Na obvineného bol zároveň spracovaný podnet na väzobné stíhanie. Dotknuté osoby pri incidente podľa hovorkyne neutrpeli žiadne fyzické zranenia. “Ide o mimoriadne náročný prípad, s ktorým sa polícia stretáva, keď je nutné zasiahnuť v pravý čas, aby nedošlo k zraneniam na zdraví či dokonca k strate na životoch. Správne vyhodnotiť celkovú situáciu je veľmi náročné a dôležité. Cieľom a snahou polície je predísť negatívnym následkom akéhokoľvek druhu agresívneho konania jedincov,” uzavrela Ligdayová.