Politika Zahraničné Top

Akčný hrdina na návšteve diktátora: Skončilo to poriadne komicky!

MINSK – Hrdina poväčšinou béčkových akčných filmov, ktorý v posledných rokoch púta pozornosť predovšetkým svojou nehereckou kariérou, tak urobil znovu. Steven sa totiž vybral na návštevu bieloruského prezidenta Alexandra Lukašenko, na západe vnímaného ako diktátora.

Lukašenko amerického herca privítal vo svojej vidieckej rezidencii severne od hlavného mesta Minsk, kde sa rozhodol, že sa postará o umelcovo zdravie. Ako informovala agentúra AP, ponúkol ho totiž svojou úrodou mrkvy a melónov.

Ochutnávka mrkvy

Seagal si mohol vychutnať tradičné bieloruské pokrmy, v ktorých nechýbala napr. bravčová masť. Na televíznom zázname, ktorý koluje internetom, vidno, ako Lukašenko olúpe mrkvu a podá ju na ochutnanie Seagalovi. Samotná zelenina pritom farebne ladila s hercovými okuliarmi a celá situácia vyznela poriadne komicky.

Pre známeho herca nie je východoeurópskych región neznámou. Pravidelne býva hosťom ruského prezidenta Vladimira Putina, pričom momentálne pôsobí ako konzultant bieloruskej spoločnosť vyrábajúcu online počítačové hry.

Русская служба Би-би-си – BBC Russian – Timeline | Facebook

Zdroj: ph, SITA, Foto: SITA, Video: FB / BBC Russian