Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Top

AKTUÁLNE Blíži sa drastické OCHLADENIE! Na Slovensko sa vráti zima: MRZNÚŤ a SNEŽIŤ má aj v nižších polohách

Ilustračné foto. Zdroj: regiony.sk

SLOVENSKO – Letné počasie na Slovensku nateraz končí. Zmena bude mimoriadne výrazná. Spôsobí ju studený front, ktorý už dnes podvečer môže priniesť na sever prvé búrky. Omnoho viac ich však bude zajtra a po prechode frontu sa na Slovensku vráti zima.

Predpovedá to portál iMeteo, ktorý približuje, že studený front v pondelok prinesie búrky a výdatné zrážky. Zároveň sa od severozápadu začne ochladzovať, no najväčší pokles teplôt sa očakáva v utorok. Teploty sa prepadnú o viac ako 15 °C. Maximálne teploty sa budú v utorok pohybovať len od +6 do +15 °C. “Veľmi chladno však bude aj v nadchádzajúcich dňoch a nebudú klesať len denné, ale aj nočné teploty, ktoré sa dostanú hlboko pod bod mrazu a okrem mrazov sa vráti aj sneženie,” predpovedá portál.

Sneženie a mráz aj v nižších polohách

Sneženie sa najskôr vráti na naše hory. Ale vo štvrtok by hranica sneženia mala podľa predpovedí klesnúť na 600 m n. m., pričom v ranných hodinách bude na severe Slovenska klesať hranica sneženia ešte výraznejšie a sneženie sa môže objaviť aj v mestách a v obciach severného Slovenska.

Od štvrtka by už malo postupne mrznúť na väčšine nášho územia a to vrátane nižších polôh, čo môže narobiť problémy ovocinárom a poľnohospodárom.