Regióny Žilina

AKTUÁLNE Ďalší ÚTOK medveďa: Hasičovi DOHRÝZOL nohy! Desivé detaily vyčíňania šelmy

Ilustračné foto. Zdroj: regiony.sk

POVINA – Ďalší útok medveďa, tentokrát na Kysuciach. V blízkosti obce Povina napadol medveď človeka. Obeťou má byť dobrovoľný hasič, ktorý má dohryzené nohy. K útoku došlo na turistickom chodníku.

Informoval o tom Nový čas, ktorému správu potvrdila starostka obce Alena Dudeková. „Ide o dobrovoľného hasiča Tomáša. Doobeda sme boli spolu na odbornej prednáške, popoludní sa išiel prejsť smerom na Ľadonhoru a o 16.30 hod. mi volal, že bol napadnutý medveďom. Stalo sa to asi o 15.30 hod na turistickom chodníku,“ uviedla starostka s tým, že sa to stalo asi o 15.30 h na turistickom chodníku.

Ako opisuje, muž má pohryzené vnútorné ľavé stehno, zranenie má aj na pravom boku. “Je vo veľkom šoku a zdesený, manželka ho odviezla do nemocnice v Žilne. Je doslova rozsypaný,” priblížila. Dodala, že hneď kontaktovala zásahový tím, políciu a poľovné združenie. “Momentálne ich čakám doma a ideme na to miesto. On telefonoval najskôr svojmu bratovi, po útoku, keď prišiel k zmyslom, tak bol po neho a ten nám to ukáže, je tam sneh, tak budú ešte aj stopy,” uzavrela Dudeková.

Aktualizované: Zásahový tím pre medveďa hnedého Štátnej ochrany prírody (ŠOP) SR preveruje hlásenie o útoku medveďa na muža, ku ktorému malo dôjsť v nedeľu popoludní pri obci Povina v okrese Kysucké Nové Mesto. Pre TASR to potvrdila manažérka pre komunikáciu ŠOP SR Kristína Bocková.

Žilinská krajská polícia na sociálnej sieti informovala, že polícia po prijatí oznámenia o útoku okamžite na miesto vyslala policajné hliadky, ktoré vykonávajú monitoring v obci a jej blízkom okolí. Zásahovému tímu policajti poskytli súčinnosť pri pátraní po šelme. Muž bol so zraneniami prevezený na ošetrenie do nemocnice. “Žiadame preto občanov o zvýšenú opatrnosť pri pohybe v prírode. V prípade potreby neváhajte kontaktovať políciu na čísle 158,” vyzvali verejnosť policajti.