Regióny Rimavská Sobota Top

AKTUÁLNE DESIVÁ TRAGÉDIA Mladého muža ZAVALILO, nezachránil ho ani VRTUĽNÍK! Mrazivé DETAILY nešťastia

Ilustračné foto: ZDROJ: archív zoznam.sk
Ilustračné foto: ZDROJ: archív zoznam.sk

HRACHOVO – Život mladého muža vyhasol dnes (16. septembra) pri pílení stromov. K tragédii došlo v lese pri obci Hrachovo v okrese Rimavská Sobota. Ako prvý o tom informoval portál rimava.sk.

Na miesto boli vyslané posádky hasičov aj letecká záchranná služba. Žiaľ, život muža sa nepodarilo zachrániť. Na mieste zomrel 33-ročný muž, ktorého pri pílení stromov zavalil jeden z konárov. Pochádzať mal z obce Rimavské Brezovo, ktorá leží neďaleko miesta tragédie.

Ako pre portál potvrdila policajná hovorkyňa Petra Kováčiková, na mieste došlo k úmrtiu 33-ročného muža, ktorý síce ako pilčík zamestnaný bol, no v lese sa nachádzal aj s ďalším mužom, vo svojom voľnom čase. Polícia začala trestné stíhanie pre prečin usmrtenia.

Oživovali ho svedkovia, následne dve sanitky a vrtuľník

Hovorkyňa Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby (VZZS) ATE Zuzana Hopjaková dodala, že lesného pracovníka pri manipulácii s drevom zasiahol padajúci konár na hlavu. “Utrpel rozsiahle poranenia s následnou zástavou obehu,” objasnila s tým, že na mieste ho začali oživovať prítomní svedkovia. Lekára po prílete vysadili palubným navijakom a pokračoval v resuscitácii. Spomenula, že mužovi sa však nepodarilo obnoviť základné životné funkcie a svojim rozsiahlym zraneniam napokon podľahol.

Ako ďalej uviedol hlavný operátor Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR Viliam Sládek, záchranárov privolali na miesto v sobotu ráno. Na linku prijali žiadosť o pomoc k pilčíkovi. Na miesto vyslali dve ambulancie záchrannej zdravotnej služby vrátane záchranárskeho vrtuľníka.


OBROVSKÁ TRAGÉDIA mladého chlapca! PATRIK mal skočiť pod VLAK: Čo sa v OSUDNÝ deň stalo?