Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Martin

AKTUÁLNE Dráma vo VOLEBNEJ MIESTNOSTI: Záchranári RATUJÚ ženu s kolapsom! V ďalšej našli OPITÉHO člena komisie

Ilustračné foto. Zdroj: TASR / Michal Svítok

SLOVENSKO – Záchranári aktuálne zasahujú u pacientky s kolapsom vo volebnej miestnosti v Martine. Dopoludnia Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby (OS ZZS) SR vyslalo ambulancie na štyri zásahy v súvislosti s konaním prezidentských volieb. OS ZZS o tom informuje na sociálnej sieti.

Ambulancia bola vyslaná aj do základnej školy v Galante k 77-ročnej žene, ktorá utrpela úraz hornej končatiny a pleca po páde. “Záchranári ju po prvotnom ošetrení transportovali do nemocnice v Galante,” dodalo OS ZZS.

Ďalej vyslali posádku do domu kultúry v Senici k 42-ročnému mužovi s epileptickým záchvatom. Pacienta záchranári transportovali do nemocnice v Skalici. “Ambulancia smerovala aj do volebnej miestnosti v Košiciach-Juh k 79-ročnej pacientke s kolapsom, ktorá utrpela povrchové poranenie hlavy. Transport do nemocničného zariadenia odmietla,” uviedlo OS ZZS.

Polícia eviduje člena komisie pod vplyvom alkoholu

Prvé kolo prezidentských volieb inak prebieha bez väčšieho narušenia verejného poriadku. Polícia od rána zaevidovala jeden prípad člena komisie pod vplyvom alkoholu. Riaditeľ odboru poriadkovej polície Prezídia Policajného zboru Stanislav Hromádka o tom informoval na tlačovej konferencii.

“Máme nahlásený jeden prípad člena komisie pod vplyvom alkoholu, kde zhruba o 7.45 h nafúkal 1,32 miligramu. Je to vyriešené, bol vylúčený, komisia pokračovala bez prerušenia,” ozrejmil s tým, že ostatné podnety sú priebežne preverované a vyhodnocované.

Predseda štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán Eduard Burda dodal, že štátna komisia eviduje viaceré prípady porušenia volebného moratória. “Postupne ich volebná komisia rieši. V niektorých prípadoch to vieme vyriešiť hneď, v niektorých prípadoch bude potrebné hlbšie riešenie,” vysvetlil.