Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Top

AKTUÁLNE Dve obľúbené POTRAVINY museli okamžite STIAHNUŤ! Odhalili vážne ZDRAVOTNÉ riziko

Ilustračné foto. Zdroj: Unsplash (úprava regióny.sk)

BRATISLAVA – Na slovenský trh sa opäť dostali potraviny, ktoré nie sú vhodné na konzumáciu. Pre niektorých ľudí dokonca predstavujú zdravotné riziko, najmä ak majú neznášanlivosť alebo alergiu na lepok.

Prvým sťahovaným produktom sú mini šošovicové rolky od značky Racio. O ich stiahnutí informuje spoločnosť Metro Cash & Carry SR, na základe informácií od dodávateľa. Dôvodom stiahnutia je prekročená povolená hranica obsahu lepku 20 mg/kg. Tento produkt je pritom na obale uvedený ako bezlepkový, takže môže spôsobiť komplikácie ľudom, ktorí lepok nemôžu konzumovať.

Stiahnutie sa týka výrobkov s rôznymi dátumami minimálnej trvanlivosti, konkrétne od 4.3.2025 do 11.4.2025. EAN kód výrobku je 8595573400958.

mini rolky
Zdroj: METRO Cash & Carry SR s.r.o.

„Výrobky ste si mohli zakúpiť v čase od 7.3.2024 do 20.5.2024. Výrobky môžete vrátiť v ktoromkoľvek veľkoobchodnom stredisku METRO Cash & Carry SR. Zároveň Vás chceme požiadať, aby ste informovali tiež svojich partnerov/ zákazníkov a prevzali výrobky späť. Za zakúpené výrobky Vám budú na základe predajného dokladu vrátené peniaze. Vrátenie je možné do 1.7.2024,“ doplnilo Metro.

V prípade, že nemáte predajný doklad, požiadajte obsluhu zákazníckej recepcie o výnimočné vystavenie duplikátu dokladu.

Pozor aj na nevyhovujúce orechy

O druhom nevyhovujúcom výrobku informuje Štátna veterinárna a potravinová správa (ŠVPS) SR na svojom webe. Na podnet zákazníka bola odobraná na senzorické skúšky úradná vzorka produktu K Classic Kalifornské jadrá vlašských orechov 200 g, v prevádzkarni Kaufland na Panónskej ceste v Bratislava. Dátum minimálnej trvanlivosti bol 24.11.2024 a označenie výrobnej dávky L-08-06-0006257. Tovar bol dodaný z Česka a vyrobený v Nemecku.

„Vzorka bola nevhodná na ľudskú spotrebu pre neprijateľnú vôňu (cudzia, nepríjemná, po oxidácii) a chuť (cudzia, zvieravá, horká a po oxidácii),“ priblížila ŠVPS SR.

Ako ďalej ŠVPS SR informuje, subjektu nariadila zabezpečiť informáciu pre konečného spotrebiteľa o nevyhovujúcom výrobku na viditeľnom mieste. Spoločnosť Kaufland Slovensko všetky opatrenia splnila a na príslušný orgán doručila protokol o likvidácii nevyhovujúceho tovaru.

V prípade, že ste si tento výrobok zakúpili v inej predajni, pre istotu ho pred konzumáciou skontrolujte.


VEĽKÁ ZMENA: Tieto VÝROBKY, ktoré používame každý deň, budú ZAKÁZANÉ! Vieme prečo a odkedy presne