Regióny Bratislava Nitra Žilina Prešov Top

AKTUÁLNE EXTRÉM na ŽELEZNICI Až 5 SAMOVRAHOV za 24 hodín? Vlaky ZABILI viacero ľudí FOTO

Ilustračné foto. Zdroj: FB/ZSSK

BRATISLAVA – Vlaková doprava na Slovensku zažíva jedny zo svojich najtragickejších chvíľ. Za posledných 24 hodín železnice hlásia už štvrtý incident, kedy museli prerušiť alebo obmedziť dopravu kvôli stretu vlaku a človeka. Pri jednom z nich malo dôjsť k stretu s dvoma osobami súčasne. Viaceré si, žiaľ, vyžiadali obete na životoch.

Najnovšie došlo k zrážke vlaku a človeka na východe Slovenska pri Humennom. “Os 9412 (Stakčín 10:35 – Humenné 11:24) predpokladané meškanie na príchod do stanice Humenné 120 min. Dôvod: zrazil osobu neoprávnene sa pohybujúcu v koľajisku,” informovala ZSSK dnes na poludnie. Podľa tvrdení viacerých svedkov vlak zachytil dve osoby

Aktualizované 19:30 – Záchranári potvrdili, že dnešná nehoda vlaku a chodcov pri Hažíne nad Cirochou v okrese Humenné si vyžiadala jednu obeť.  “Jedna osoba sa zranila a druhá zraneniam podľahla. Na mieste zasahovali piati hasiči s jedným kusom techniky z Humenného,” povedal operačný dôstojník HaZZ v Prešove s tým, že príčiny nehody sú v štádiu vyšetrovania.

Podľa informácii TV JOJ vlak tam zachytil dvojicu chodcov. Tí sa pôvodne v jednom vlaku viezli, no keďže nemali platné cestovné lístky, museli vystúpiť. Ďalej do Humenného pokračovali pešo po koľajniciach, kde ich zachytil vlak. 44-ročný muž utrpel iba ľahšie zranenia, 60-ročná žena, žiaľ, neprežila.

Ďalšie dve smrteľné zrážky

K stretu osoby a vlaku došlo aj okolo polnoci. Od 0:10 hod. bola prerušená doprava cez stanicu Šaľa. “Rušňový vlak zrazil a usmrtil osobu neoprávnene sa pohybujúcu v koľajisku,” priblížila ZSSK.

Ako sme už informovali včera večer, v priebehu niekoľkých minút sa na dvoch rozdielnych miestach Slovenska rozhodli dvaja ľudia ukončiť svoj život tým najtragickejším spôsobom – pod kolesami vlaku. K nešťastiam došlo v okolí Bratislavy a Martina. Žiaľ, na úseku Martin-Vrútky došlo k usmrtenia osoby v koľajisku osobným vlakom.

Tragédia pri Martine. ZDROJ: FB/Dopravný servis

Len pár minút predtým sa o samovraždu pokúsila osoba tiež v úseku Bratislava – Lamač – Devínska Nová Ves. Podľa dostupných informácií tento prípad nemal tragický koniec.

Kvôli osobe v koľajisku zasahovala polícia. ZDROJ: FB/D.H.

Správu budeme aktualizovať.