Regióny Nitra Prešov Nové Zámky Top

AKTUÁLNE FOTO Obrovské nešťastie na železnici! VLAKY sa zrazili s DVOMI AUTAMI! Doprava bola prerušená

Zdroj: FB/Polícia SR - Prešovský kraj

VEĽKÁ LOMNICA, ŠTÚROVO – V pondelok dopoludnia došlo na železnici k dvom nešťastiam. Vo Veľkej Lomnici (v okrese Kežmarok) sa na železničnom priecestí zrazilo auto s vlakom. K ďalšiemu stretu vlaku s automobilom došlo aj pri Štúrove (v okrese Nové Zámky). 

Aktualizované: Dnes, krátko po 11-tej hodine, došlo na železničnom priecestí so signalizačným zariadením vo Veľkej Lomnici k zrážke osobného vlaku s osobným autom.

Na mieste zasahovalo päť príslušníkov HaZZ s dvoma kusmi techniky aj posádka zdravotníckych záchranárov. Vo vlaku sa podľa informácií od hasičov nikto nezranil. “Pri dopravnej nehode došlo k ľahkému zranenie vodiča auta. Dychové skúšky u vodičov boli negatívne. Škoda vyčíslená poškodením signalizačného zariadenia je vo výške 1. 000,- €, poškodením vlaku vo výške 8. 000,- € a osobného auta vo výške 10. 000,- €,” priblížila polícia.

Zdroj: FB/Polícia SR – Prešovský kraj

Ako informovala Železničná spoločnosť Slovensko, z dôvodu stretu vlaku Os 8312 s cestným motorovým vozidlom prerušili dopravu v úseku Kežmarok – Studený Potok od 11:05 hod. V úseku preto nasadili Náhradnú autobusovú dopravu.

Nehoda vo Veľkej Lomnici. Zdroj: FB/Dopravný servis

Nehodu na železnici hlásia aj na juhu Slovenska. V úseku Štúrovo – Čata, kde došlo k stretu Os 5911 s cestným motorovým vozidlom. Dopravu preto v danom úseku od 9:50 hod. prerušili. Bližšie informácie o tejto nehode nateraz nie sú známe.