Regióny Košice Top

DESIVÉ FOTO vážnej NEHODY: Zrazili sa TRI autá, hlásia 8 ZRANENÝCH! Cesta bola uzavretá dlhé HODINY

Zdroj: FB/Polícia SR, FB/Dopravný servis

DARGOV – Včera 2. apríla sa večer okolo 21:00 stala na ceste I/19 medzi Svinicou a Košickým Klečenovom vážna hromadná nehoda. Na vozovke sa v noci zrazili tri osobné autá. Úsek bol obojsmerne uzavretý. Na mieste zasahovali policajti, hasiči a niekoľko sanitiek. Pri nehode sa zranilo 8 osôb.

Aktualizácia (3.4.) 8:30: “Podľa doterajších zistení vodič, ktorý včera (2.4.) večer viedol vozidlo zn. BMW po ceste I/19, v smere od obce Košický Klečenov na obec Svinica, pravdepodobne neprispôsobil rýchlosť jazdy svojim schopnostiam, stavu a povahe vozovky a po tom, čo podľa výsledkov doterajšieho vyšetrovania nesprávne predchádzal iné vozidlo, narazil prednou časťou svojho vozidla do ľavej prednej časti vozidla zn. Škoda Superb, ktoré v tom čase jeho vodič viedol v smere od obce Svinica na obec Košický Klečenov. Zároveň narazil aj do vozidla zn. VW Golf, s ktorým jeho vodič smeroval od obce Košický Klečenov do obce Svinica,” informujú o včerajšej hromadnej nehode košickí policajti.

Po náraze skončili všetky vozidlá mimo cesty. V troch vozidlách sa spolu nachádzalo 8 osôb. 4 osoby sa nachádzali vo vozidle zn. VW, z nich, podľa predbežnej lekárskej správy, 3 osoby utrpeli zranenia s predpokladanou dobou liečenia a práceneschopnosti do 7 dní a 1 osoba zranenia, ktoré si predbežne vyžiadajú viac ako 42-dňovú dobu liečenia a práceneschopnosti.

ZDROJ: Polícia KE

Vo vozidle zn. Škoda Superb sa zranila 1 osoba, ktorá podľa predbežnej lekárskej správy utrpela zranenia vyžadujúce si predpokladanú dobu liečenia a práceneschopnosti minimálne 3 mesiace.
3 osoby, nachádzajúce sa vo vozidle zn. BMW, pri dopravnej nehody utrpeli ľahké zranenia s predpokladanou dĺžkou liečenia do 7 dní.

“Všetci traja vodiči boli počas dokumentovania dopravnej nehody podrobení dychovej skúške, tá prítomnosť alkoholu v ich dychu nepotvrdila ani v jednom prípade,” uviedli muži zákona.

ZDROJ: Polícia KE

Počas dokumentovania dopravnej nehody, aj za účasti znalca z odboru cestná doprava, bol úsek cesty I/19 obojsmerne neprejazdný. Policajti prichádzajúce vozidlá odkláňali cez obec Slanec. Po ukončení obhliadky miesta udalosti i potrebných úkonoch na mieste udalosti bol úsek cesty po takmer 7 hodinách úplne sprejazdnený.

Vec si prevzal vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach okolie, ktorý v súvislosti s touto dopravnou nehodou začal trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví.

Aktualizácia: Podľa okolidúcich vodičov bola cesta uzavretá ešte aj po 00:00 hodine večer. “Cesta do KE je ešte vždy uzavretá pre dokumentovanie nehody. Obchôdzka vedie cez Slanec. Na Dargove je hliadka, ktorá vás odkloní. Uzávierka potrvá zhruba do 00:30,” napísal jeden z vodičov.

Aktualizácia: Kvôli dopravnej nehode sa tvoria dlhé kolóny.

ZDROJ: Dopravný servis/FB

“Kvôli dokumentovaniu dopravnej nehody je úplne uzavretý horský priechod Dargov,” upozorňujú košickí policajti vodičov, ktorí majú k nemu namierené.

ZDROJ: Dopravný servis/FB

Policajti sú na mieste a vodičov prichádzajúcich v smere od Košíc a smerujúcich do Michaloviec odkláňajú na kruhovom objazde pri obci Bidovce cez obec Slanec, v opačnom smere ich na Slanec odkláňajú v Sečovciach.

Správu budeme aktualizovať.