Domáca Politika Domáce Top

AKTUÁLNE Jaroslava Naďa z OĽaNO mali obviniť z trestného činu

Jaroslava Naďa vypočúval vyšetrovateľ z NAKA, jeho stranícky šéf z OĽaNO si však zastáva. Zdroj: Archív

BRATISLAVA – Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) obvinil z trestného činu ohrozovania utajenej skutočnosti J. N. Informuje o tom Polícia SR na sociálnej sieti.

 

„Podľa vyšetrovateľa mal J. N. žiadať utajované skutočnosti na ochranu záujmov Slovenskej republiky a následne ich vyzradiť ďalším osobám. Dôvody tejto jeho aktivity sú predmetom ďalšieho vyšetrovania,“ uviedla polícia. Podľa portálu Sme.sk má ísť o poslanca Jaroslava Naďa (OĽaNO).

Matovič: „Ide o primitívnu pomstu!“

Líder hnutia OĽaNO Igor Matovič si myslí, že v prípade vypočúvania poslanca Jaroslava Naďa (OĽaNO) vyšetrovateľom NAKA ide o pomstu. Uviedol to v reakcii pre TASR. „Obávam sa že ide o primitívnu pomstu zo strany šéfa Vojenského spravodajstva Jána Balciara, o ktorom Jaroslav Naď zverejnil informácie, že záhadne vlastní desiatky nehnuteľností a nevie hodnoverne vysvetliť ich nadobudnutie,“ povedal. Keďže sa blížia voľby, Matovič mieni, že „takéto podlé útoky“ budú pribúdať. Vyšetrovateľ NAKA obvinil Naďa z trestného činu ohrozovania utajovanej skutočnosti.