Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Top

AKTUÁLNE Jeden z našich NAJVÄČŠÍCH reťazcov má vážne PROBLÉMY! Čo bude so 150 obchodmi a 1500 ľuďmi? Vieme viac

Ilustračné foto. Zdroj: regiony.sk

SLOVENSKO – Okay už nie je OK. Jednému z najväčších reťazcov s elektronikou na Slovensku a v Česku sa finančne nedarí. Údajne preto smeruje k predaju firmy.

Spoločnosť Okay má problémy už dlhšie a má byť len otázkou času, kedy ich prinútia k predaju. Poukázal na to portál živé.sk s odvolaním sa české Hospodárske noviny. Podľa ich informácií majú hľadať nového majiteľa či spolumajiteľa. Na pozore sa vraj majú aj viacerí dodávatelia a tovar predajcovi vraj dodávajú len za hotovosť.

Čo stojí za finančnými problémami?

Predajcovi mali narobiť problémy zatvorené predajne počas pandémie ako aj vplyv silnej konkurencie. Na trhu s elektronikou v Česku začínajú dominovať dvaja predajcovia – Alza a prevádzkovateľ predajní Datart a e-shopov Kasa.cz a Eta.cz. V roku 2021 a 2022 bola v strate česká aj slovenská časť firmy, výsledky za minulý rok ešte nie sú k dispozícii.

Sieť s 30-ročnou históriou

Spoločnosť OKAY bola založená v roku 1994 a patrí medzi najvýznamnejších predajcov elektra a nábytku. Ako uvádza na svojom webe, prevádzkuje vyše 140 kamenných predajní v Českej republike a na Slovensku a taktiež vlastný e-shop. Pre firmu pracuje viac ako 1500 zamestnancov.