AKTUÁLNE KRACHUJE jeden z NAJZNÁMEJŠÍCH obchodných domov! Obrovské DLHY má aj TOP reťazec na Slovensku: O čo tu ide? TOTO je jeho REAKCIA

Regióny.sk

BRATISLAVA – Do ťažkostí sa dostalo viacero obchodných domov na Slovensku. Známemu nákupnému centru s nábytkom LightPark v Bratislave dokonca hrozí definitívny koniec. Stoja za ním poprední finančníci, aktuálne však čelí konkurzu. Pozornosť budí aj biznis dcérskej firmy veľkej siete supermarketov. Má stámiliónové tržby, ale nulové zisky a ani jedného zamestnanca. Čo je za tým?

Vyše 20 štýlových obchodov, 100 značiek nábytku a talianska reštaurácia. Takto sa prezentuje dom nábytku LightPark v bratislavskej Rači. Miestni sa však už čoskoro zrejme budú musieť vydať za nákupmi nábytku inam.

Firma, ktorá obchodný dom LightPark vlastní, dnes totiž čelí vážnym problémom. Tie ju najnovšie dostali do konkurzu. O čo ide? V rámci konkurzu by súd mal rozpredať majetok firmy, a tak aspoň čiastočne vyplatiť peniaze veriteľom, ktorým ich firma dlhodobo nie je schopná vrátiť.

Dom nábytku LightPark. Zdroj: FB/LightPark

Za firmou stoja známi finančníci, majú obrovské dlhy

Firma, ktorá vlastní obchodný dom, sa priam topí v strate. Hoci vlani, podľa Finstat, dosiahla najvyššie tržby za posledných päť rokov, a to vyše 640-tisíc eur, aj tak skončila v hlbokom mínuse. A to takmer pol milióna eur.

Hospodárenie spoločnosti LIGHTPARK, s.r.o. Zdroj: Finstat

Vlastnícka štruktúra obchodného domu siaha, ako uvádzajú Hospodárske noviny, k známej finančnej skupine Arca Capital Slovakia. Firmy patriace týmto finančníkom už roky sužujú dlhy, padajú postupne ako domino a teraz sa na tento zoznam dostáva aj LightPark. Do konkurzu ich totiž navrhla iná spoločnosť RYG Investments. Štatutárom firmy, ktorá LightPark posiela do konkurzu, je zakladateľ Arcy Pavol Krúpa.

Aká je budúcnosť domu s nábytkom, je nateraz nejasné. Môže získať nového vlastníka alebo definitívne zavrie. Obchody a reštaurácia by si tak museli hľadať nové priestory.

> Zvláštny biznis firmy supermarketov: Obrovské tržby, ani jeden zamestnanec. Ide o vyvádzanie ziskov za hranice? Reťazec reaguje

Viac čítajte na druhej strane.

Pokračovať na ďalšej strane

Viac o téme: finančná skupina Arca Capital, konkurz, krach, LightPark, obchodný dom, Tesco, Tesco International Clothing Brand

Súvisiace články